Tajemství italské kuchyně: Jak připravit dokonalou pizzu doma

Pizza je jedním z nejoblíbenějších jídel po celém světě. Její původ sahá až do antického Říma, ale pravou popularitu si získala až v Itálii. Pokud se vám zdá, že dokonalou pizzu není možné připravit doma, opak je pravdou. Stačí dodržet několik zásad a mít správné ingredience.

Příprava těsta

Prvním krokem ke skvělé pizze je příprava těsta. Základem je kvalitní pšeničná mouka, která obsahuje dostatek lepku. Odborníci doporučují smíchání 00 a 0 typu mouky ve poměru 1:1. Do těsta přidáme droždí, vodu a soli. Těsto je důležité důkladně vypracovat, a to asi 10 minut. Poté necháme těsto odpočinout a kynout nejméně hodinu.

Volba ingrediencí

Pizza je jednoduché jídlo, které ale zároveň vyžaduje kvalitní suroviny. Základem je rajčatová omáčka, kterou si můžete připravit sami nebo použít kvalitní z konzervy. Pokud máte rádi salám, vyberte si ho čerstvý a plnotučný. Další oblíbenou přísadou jsou sýry, zde je opět důležité volit kvalitní sýry s výraznou chutí. Zeleninu si můžete vybrat dle svého gusta, ale dejte pozor na to, abyste ji důkladně odkapali a zbavili přebytečné vlhkosti.

Příprava a pečení

Oblast, ve které může mít skutečný profesionál náskok, je příprava a pečení pizzy. Je důležité těsto roztáhnout co nejtenčí a rovnoměrně jej potřít rajčatovou omáčkou. Příliš mnoho omáčky nebo přísad by mohlo způsobit, že pizza nebude křupavá. Pokud nemáte k dispozici profesionální pizzapec, můžete použít klasickou troubu nastavenou na co nejvyšší teplotu. Pizzu dejte na pečící papír a pečte ji asi 10 minut, nebo dokud nebude krásně zlatavá a sytější barvy.

Jak poznáte, že je vaše pizza dokonalá? Vyzkoušejte poprvé již začátečníky známou metodu: poklepněte prsty na povrch těsta. Pokud uslyšíte charakteristický holý zvuk, jemný a čistý, znamená to, že těsto je propečené a pizza je hotová.

Často kladené otázky

Je těsto na pizzu snadné vypracovat?

Ano, příprava těsta na pizzu je snadná, ale vyžaduje trochu trpělivosti. Důležité je těsto důkladně vypracovat, aby bylo pružné a měkké.

Jakou omáčku na pizzu použít?

Nejlepší volbou je rajčatová omáčka, kterou si můžete připravit sami z rajčat nebo použít kvalitní z konzervy. Důležité je, aby omáčka byla dostatečně hustá.

Jaké je optimální množství ingrediencí na pizzu?

Přísady na pizzu je vhodné volit střídmě, aby se nevytvořila příliš hustá a těžká vrstva. Důležité je najít správnou rovnováhu mezi chutí a proporcemi.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru