Tajemná krása Norska

Norsko, země fjordů a polární záře, láká každoročně tisíce turistů z celého světa. Jeho jedinečné přírodní krásy, vysoké hory a malebné vesničky nabízejí nezapomenutelné zážitky a dovolenou plnou dobrodružství. Zkusme se ponořit do fascinujícího světa norského cestování.

Norsko – království fjordů

Fjordy jsou představou mnoha lidí, když si představí Norsko. Tyto úžasné zálivy orámované obrovskými skalami a vysokými vodopády jsou jedinečným přírodním fenoménem. Mezi nejznámější fjordy patří Geirangerfjord, Sognefjord a Hardangerfjord. Zážitkem je nejenom plavba po fjordech, ale také jejich obdivování z vyhlídkových míst a vodopádů, které se zalesknou slunce. Nenechte si ujít člunovou jízdu přímo pod vodopádem a nechte se omývat jeho párem vody.

Vysoké hory pro milovníky adrenalinu

Norsko je rájem pro horolezce a milovníky adrenalinových sportů. Na severu země se nachází nejvyšší hora Skandinávského poloostrova – Galdhøpiggen (2469 m). V létě je ideální počasí pro horolezce, kteří si mohou vyzkoušet výstup na vrchol. Pokud je vám horolezectví příliš extrémní, nechte se raději unést v jednom z horských resortů, kde můžete strávit dovolenou relaxací, turistikou či lyžováním.

Norské vesničky – malebná idyla

V Norsku najdete mnoho malebných vesniček, které vás okouzlí svou atmosférou. Mezi nejkrásnější patří dánský přístav Bergen, který se pyšní historickým jádrem a koloritními dřevěnými domky. Další oblíbenou destinací je Lofoten, kde se nachází malebné rybářské vesničky a nezapomenutelné výhledy na moře a hory. Zkuste navštívit také vesnici Flam, která je známá pro svou lanovku a panoramatickou železniční trať, která vede kolem fjordů.

Je Norsko vhodné pro rodinnou dovolenou? Ano, Norsko je ideální destinací pro rodinnou dovolenou. Děti se mohou potěšit plavbou po fjordech, túrami na vyhlídková místa, nebo se pokochat polární září, kterou často mohou vidět větší část roku. Norská příroda nabízí nekonečné možnosti ke strávení volného času. Je ale nutné si připravit několik různých typů oblečení, jelikož počasí se velmi rychle mění.

V případě zájmu o dovolenou v Norsku si rezervujte letenky a ubytování včas. Norsko je hojně navštěvovanou zemí, turisté se sem stahují v hojném počtu. Ať už se vydáte do norské divočiny nebo navštívíte města, Norsko vás určitě nezklame. Každý kout této země skrývá nějaké tajemství, které čeká na objevení. Nebojte se vydat za dobrodružstvím!

Přejít nahoru