Světová kuchyně: Zajímavosti o tradičním thajském jídle

Představení tradiční thajské kuchyně

Thajská kuchyně se stala populární po celém světě díky svým výrazným chutím a rozmanitým ingrediencím. Tradiční thajské jídlo je často kombinací sladkého, slaného, kyselého a hořkého. Hlavními složkami jsou rýže a nudle, čerstvé bylinky, koření a různé druhy masa (nebo zelenina pro vegetariány a vegany).

Tradiční thajská kuchyně využívá mnoho přírodních ingrediencí, jako je například kokosové mléko, palmový cukr a citronová tráva. Tyto suroviny dávají jídlu jemnou a sladkou chuť. Důležitou součástí thajského jídla jsou také koření, jako jsou chilli papričky, koriandr a galangal, které dodávají jídlu pikantní chuť.

Thajské curry

Jedním z nejznámějších thajských jídel je curry. Thajské curry se vyrábí z koření, kokosového mléka a různých druhů masa nebo zeleniny. Existuje mnoho druhů curry, jako je například zeleninové červené, zelené nebo žluté curry. Každý druh curry má svůj vlastní unikátní mix koření a vynikající chuť.

Tradiční thajské curry má bohatou barvu a výrazné aroma. Je velmi oblíbené po celém světě a je často servírováno s bílou rýží nebo nudlemi.

Thajské polévky

Thajské polévky jsou dalším tradičním jídlem, které si získalo mnoho fanoušků po celém světě. Nejznámější thajskou polévkou je tom kha gai, která je vyrobena z kokosového mléka, kuřecího masa, citronové trávy a galangalu. Jedná se o jemnou, sladkou a pikantní polévku s lehkou a nadýchanou texturou.

Další populární thajskou polévkou je tom yam goong, která je podobně pikantní jako tom kha gai, ale obsahuje také krevety a houby. Thajské polévky jsou ideální pro lidi, kteří se chtějí vychutnat kořeněné a aromatické jídlo.

Thajské dezerty

Thajské dezerty jsou zcela odlišné od západních dezertů, protože jsou často kombinací sladkosti, koření a různých druhů ovoce. Nejznámějším thajským dezertem je mango s lepkavou rýží, což je dezert vyrobený z čerstvých plodů manga na sticky rice.

Dalším populárním thajským dezertem je banánová kachnička, což je směs banánu, sladké rýže a kokosového mléka pečené v banánovém listu. Tyto dezerty jsou často sladké, ale ne příliš přehnané, což z nich dělá rafinovanou alternativu pro konvenční západní dezerty.

Thajské jídlo
#thajská #kuchyně #tradiční #jídlo #koření

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru