Safari v Africe – zážitky, které si zapamatujete na celý život

Planeta plná zvířat

Safari v Africe je zážitek plný neuvěřitelných přírodních scenérií a setkání s exotickými zvířaty. Pokud se chcete vydat do divočiny, zadejte do vyhledávače safari afrika a začněte snít o nezapomenutelné dovolené.

V Africe najdete tisíce druhů zvířat, od slonů, přes lvy až po gepardy. Zajímavostí je, že každý z nich má své nezaměnitelné chování a výskyt. Pokud máte štěstí, uvidíte je v jejich přirozeném prostředí, jak se pase a bojují o teritorium.

Přírodní parky a chráněné rezervace

Afrika má mnoho národních parků a chráněných rezervací. Mezi nejznámější patří Serengeti, Kruger nebo Masai Mara. Tyto parky nabízejí velkou koncentraci zvířat a divokých krajů. Pokud se chystáte na safari, můžete si vybrat mezi několika druhy campů. Od luxusních s bazénem a spa po jednodušší tábořiště s několika stanovými chatkami.

Během safari se můžete setkat také s místními kmeny Masai, kteří nabízejí exkurze do jejich osad. Takto získáte možnost nahlédnout do jejich kultury a způsobu života.

Jak se připravit

Když se vydáte na safari, měli byste myslet na vhodné oblečení a obuv. Doporučuje se pohodlné oblečení, aby nic nezakřiklo a nezkomplikovalo pohyb. Důležitou součástí je také klobouk nebo šátek na hlavu proti slunci.

Nezapomeňte si s sebou vzít také fotoaparát a dostatek náhradních baterií. Můžete se také podívat na mobilní aplikace s informacemi o zvířatech a stanovištích.

safari

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru