Safari: Nezapomenutelná zážitková dovolená

Úvod

Pokud vyhledáváte na dovolenou nejenom slunce, moře a pohodu, ale zároveň i dávku adrenalinu a dobrodružství, pak je pro vás safari ta pravá volba. Dovolená v tropické Africe plná zážitků, krásné přírody, zvířat a kultury, to je to co vám zajisté zůstane v paměti na celý život. A nejen to, návštěva této exotické země vám také umožní zažít africký styl života a získat nové zkušenosti a poznání.

Kam na safari vyrazit?

Mezi nejpopulárnější země na safari patří Keni, Tanzanie a Jihoafrická republika. V kenjské rezervaci Masai Mara můžete potkat zebry, gazely, gepardy, slony, krokodýly a také tzv. “velkou pětku” – lev, leopard, slon, nosorožec a buvola. V Tanzanii vám safari umožní spatřit nejen zvířata, ale také skalnatou Masajskou zemi nebo sopku Kilimandžáro. Pokud toužíte navštívit výrobce vína, přidejte do svého itineráře i návštěvu jihoafrického Národního parku Kruger.

Kdy jet na safari?

Zkuste si pro svou návštěvu vybrat období, kdy se zvířata snadno pozorují a kdy vás nebude přísně omezovat horko. Nejlépe se vyhněte dešťovému a suchému období. Když prší, zvířata mají vodu a potravu bezvadně k dispozici, ale s nimi jsou také hmyz a mnohem častější návštěvníci na safari. Na druhou stranu, v období sucha se zvířata sbíhají k vodním zdrojům, kde se často u dravců odehraje bitva o vodu. V zimě je také často zima a hustý křoví může znemožnit pozorování.

Jak se připravit na safari?

Nejdůležitější věcí před safari je očkování, proto se poraďte se svým ošetřujícím lékařem a přiligentně dodržujte potřebné očkovací plány. Pokud jedete na safari v masivním národním parku, zvažte koupi antimalarik pro vaši ochranu. Pokud jste světlé pleti, měli byste také brát v potaz sluneční spektrum a používat vysoký faktor ochrany proti slunci. Nezapomeňte také na vhodné oblečení a obuv vhodné do terénu.

Safari

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru