Safari nejen pro milovníky zvířat

Co představuje safari?

Safari je původem africké slovo, které se dnes používá pro označení výletů do divočiny, při kterých se turisté mohou setkávat s volně žijícími zvířaty. Takové výlety nabízejí neopakovatelné zážitky a umožňují nahlédnout do života zvířat v přirozeném prostředí.

Jaké jsou druhy safari?

Safari můžeme rozdělit podle způsobu průběhu. Nejvíce rozšířený je autem safari, kdy se turisté projíždějí v autě po rezervacích a pozorují zvířata z auta. Další variantou jsou foot safari, při kterých se chodí a pozorují zvířata zblízka. Velmi populární jsou i safari na koni a safari na slonu.

Kam na safari?

Safari je možné absolvovat v mnoha zemích, nejčastěji se ale nabízí v Africe. Mezi nejoblíbenější cíle zájezdů patří Království Swazi a Národní park Kruger v Jihoafrické republice, Národní park Masai Mara v Keni a Národní park Serengeti v Tanzanii.

Jak zvolit správného průvodce?

Při výběru průvodce na safari byste měli brát v úvahu jeho zkušenosti, znalosti místních podmínek a schopnost být bezpečný. Důležitý je také jazykový rozhovor, aby bylo možné porozumět místnímu průvodci a získat tak víc informací o zvířatech, která pozorujete.

Safari

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru