Různé platby v USA a Kanadě

Úvod

Platby jsou nevyhnutelné a neunikneme jim. V dnešní době není problémem ani koupit si něco v zahraničí, ať už přes internet nebo osobně. V Americe a Kanadě platí jiná pravidla než u nás. V následujícím článku si představíme, jaké platby v těchto zemích jsou nejčastější a jak fungují.

Platba hotovostí

V USA se stále platí hotovostí velmi často. Platit kartou je sice již běžnější, ale určitě se člověk setká se situací, kdy karta nefunguje, nebo kdy místní potřebují menší částky a nechtějí přijmout platbu kartou. Pokud máte v úmyslu utrácet převážně hotovostí, měli byste si před cestou zajistit dostatek hotovosti na přebití karty, kterou použijete k výběru v místních bankomatech.

Platba kartou

Platba kartou je v obou zemích běžnou záležitostí. Při použití karty v obchodě je nutné zadat PIN kód. V Kanadě je pak nutné odebírat platby od zákazníka také pomocí speciální “chip and pin” karty, u níž stačí přiložit kartu k platebnímu terminálu a zadat PIN.

Platební terminály

Platební terminály jsou již běžnou záležitostí v obchodech a restauracích. V Americe ale na vás může být v případě platby kreditní kartou uvalena i “hold” platba. To je způsobeno tím, že obchodníci mají obavy z častého požadování vrácení peněz. Takovou platbu si můžete nechat vrátit až po skončení vašeho pobytu.

Závěr

Různé způsoby placení jsou také kulturní záležitostí a na člověku je, jaký způsob platby si zvolí. V Americe ale platí pravidlo, že pokud si nejste jistí, jakou platbu zvolit, zeptejte se zaměstnance a nebo se podívejte po informačním panelu.

platby

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru