Rozdělávání ohně v krbu: Co je třeba vědět a jak na to?

Bezpečnostní pravidla

Předtím, než se pustíte do rozdělávání ohně v krbu, musíte dodržovat určitá pravidla. Zapomeňte na improvizaci a postupujte krok za krokem. Začněte očištěním krbu od popela nebo dalších zbytků ze spalovacího procesu. Potom důkladně prověřte, zda jsou všechna těsnění a ventilační otvory v pořádku. Nezapomeňte na kvalitní palivo, které musí být suché a dřevěné. Nikdy nepoužívejte pro rozdělávání krbu tekutý petrolej nebo látky, které jsou hořlavé. Až budete rozdělávat oheň, mějte stále při sobě dostatek vody, hasící přístroje a v ideálním případě i přikrývku, která by v případě nouze mohla být nutná.

Rozdělávání ohně

Jakmile máte připravené všechny potřebné bezpečnostní prvky, můžete rozdělávat oheň. Zapalte dřevěný či papírový knot z obou stran, aby se vytvořil kmen plamene. Potom k tomuto plameni přidejte malé kousky dřeva. Pozor, nezapomeňte na dostatek průduchu a kyslíku, který umožní postupně zvětšovat plamen. Když uvidíte, že oheň sám přijímá dřevo, můžete přidávat větší kusy. Nakonec do krbu přidejte kameny na okraj a vychutnejte si teplou atmosféru.

Úklid a uhasnutí ohně

Poté, co oheň v krbu vypálí, je třeba provést úklid. Počkejte až kus dřeva úplně vychladne a potom jej vyhoďte do odpadkového koše. Po každém pobytu vysajte komín. Vždy se ujistěte, že oheň je úplně uhašen pomocí vosků nebo hasicích přístrojů. To je nepochybně důležitý postup, který by neměl být podceňován. Pokud se oheň v krbu nestihne úplně uhasit, hrozí riziko požáru.

krb
#krby
#ohně
#čištění krbu
#bezpečnost
#úklid

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru