Rekordní úroda banánů v České republice? Nový hoax z cyberprostorů

Už jste slyšeli o rekordní úrodě banánů, které mají růst v klenotu České republiky? Internetové hoax zase vydal další kousky…

Co se šíří po sociálních sítích?

V posledním týdnu se po sociálních sítích začalo šířit nové tvrzení, že v České republice byla dosažena rekordní úroda banánů. Řada lidí začala na internetu spekulovat, zda je to pravda nebo jde jen o další vtip nebo hoax.

Někteří uživatelé sociálních sítí dokonce sdílejí různé obrázky, na kterých jsou banány rostoucí na zahradách, stromech, ve sklenících apod., ale je to pravda? Hodně pravděpodobně NE.

Proč je to hoax?

Banány rostou pouze v teplých zemích poblíž rovníku a přestože existují skleníky, kde mohou být banány pěstovány i v mnoha zemích, není možné, aby rostly v České republice. Klima u nás v zemi je příliš chladné a není vhodné pro pěstování banánů.

Dalším důkazem, že jde o hoax, je skutečnost, že žádná seriózní média nezveřejňují žádné zprávy o úrodě banánů v České republice. Pokud by opravdu nějaká rekordní úroda existovala, byla by určitě zpráva o této události velkou zprávou.

Kdo stojí za šířením hoaxu?

Obvykle se jedná o lidi, kteří prostě chtějí získat co nejvíce pozornosti a sledovatelů na sociálních sítích, nebo prostě chtějí rozptýlit lidi a způsobit, aby dělali vtipné věci, jako například jít ven a kontrolovat zahradu, jestli na ni rostou banány.

Šíření fake news je skutečně problémem dneška a je důležité, aby lidé byli obezřetní a nešířili dezinformace, které tuto společnost narušují.

Je pravděpodobné, že se tento hoax znovu objeví?

Prakticky jisté! Nové hoaxy a dezinformace se stávají častým jevem, zejména na sociálních médiích, a nevypadá to, že by to mělo v nejbližší době skončit. Proto je důležité být velmi obezřetný, než se rozhodnete cokoliv sdílet na svém profilu, abyste si nemuseli myslet, že jste se stal dalším účastníkem šíření fake news.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru