Přemýšlíte nad novým bydlením? Zvažte možnost nákupu na hypotéku!

Stáváte se majitelem vlastního bydlení patřícího pouze vám a hledáte možnost, jak toho dosáhnout? Jednou z variant je získání hypotečního úvěru. V tomto článku vám přinášíme důvody, proč zvážit tuto možnost a co s tím souvisí.

Výhody hypotečního úvěru

Jedním z hlavních benefitů hypotečního úvěru je samozřejmě možnost získání finančních prostředků na nákup vlastního bydlení, aniž byste museli čekat řadu let na jejich naspoření. Díky hypotečnímu úvěru můžete začít bydlet v novém domově ihned. Další výhodou je skutečnost, že nebudete platit nájem, ale splátky úvěru, které vás v budoucnu dovedou k vlastnictví nemovitosti.

Příprava na žádost

Před samotným podáním žádosti o hypoteční úvěr je důležité si udělat představu o svých finančních možnostech. Vypočtěte si, jakou částku můžete měsíčně věnovat na splátky úvěru a zvažte, jak velké bydlení si můžete dovolit. Dále si zjistěte potřebné dokumenty pro žádost o úvěr, jako jsou výpisy z účtu, potvrzení o příjmu nebo soupis majetku.

Rozhodování o typu hypotéky

Při výběru hypotečního úvěru se obvykle setkáte s možností zvolit fixní nebo variabilní úrokovou sazbu. Fixní sazba vám zajistí stejnou výši splátky po celou dobu trvání úvěru, zatímco variabilní sazba závisí na vývoji trhu. Dále si zvažte délku fixace úrokové sazby a výši akontace, kterou jste schopni uhradit.

Časté otázky a odpovědi

Odpověď: Ano, hypoteční úvěr je určen nejen pro nákup rodinných domů, ale i bytů či pozemků pro výstavbu.

Odpověď: Splátky hypotečního úvěru se liší podle výše úvěru, délky fixace úrokové sazby a výše akontace.

Odpověď: Při nákupu nemovitosti je obvyklé hradit daň z nabytí nemovitosti ve výši 4 % z kupní ceny.

Přejít nahoru