Pravda nebo Lež? Říkání “Všechno dobré končí”

Jste také toho názoru, že všechno dobré končí? Téma “pravda nebo lež” se týká tohoto rozporu, který je v lidské povaze již od pradávna.

Istina stará jako svět

Existuje mnoho přísloví a moudrých výroků, které nás učí, že všechno dobré končí. Známe například říkání “Po dešti přijde slunce” nebo “Není růže bez trní”. Jsou to stará a osvědčená motta, která se zdají být pravdivá až do dnešní doby.

Falešný optimismus?

Nicméně existuje také argument, že toto tvrzení není zcela pravdivé. Někteří lidé tvrdí, že existují věci, které nekončí, jako například láska, přátelství nebo věrnost. Možná je také možné, že něco dobrého může trvat navždy, pokud se o to budeme starat a pečovat o to.

Realita vs. iluze

Je tedy pravda, že všechno dobré končí, nebo je to jen iluze, která nás může ovlivnit a vést k pasivnímu přístupu k životu? Možná záleží na našem pohledu na věc a na tom, jak se rozhodneme se postavit k situacím, které nám život přináší.

Rozsudek

Je zkrátka těžké říci, zda je tvrzení “Všechno dobré končí” pravdivé nebo ne. Možná je lepší se zaměřit na to, jak si vytváříme svůj vlastní pohled na svět a jakým způsobem se rozhodneme ovlivňovat svůj život a osud.

Přejít nahoru