Podivné zvyky ze světa zvířat

Všichni víme, že zvířata mají určité rituály, které nám někdy přijdou trochu zvláštní. Ale co když bychom se podívali na některé z nich zevrubněji?

Chcípání netopýrů v Thajsku

V roce 2018 se ve skupině netopýrů, žijících v Thajsku, začal šířit zvláštní zvyk – chcípání. Ačkoli se netopýři obvykle nedotýkají země, nově nalezení jedinci začali padat z výšek a umírat na zemi. Zpočátku nebylo jasné, proč se tak děje, ale později se zjistilo, že netopýři byli infikováni parazitem v plicích, což vedlo k dechovým potížím.

Mazlení primátů

Primáti jsou známi pro své náklonnosti k mazlení a objímání, ale některé druhy si tento zvyk rozvinuly do celé mazlící a hladící terapie. V Německu existuje mateřská škola pro opice, kde se lidé učí masírovat a hladit opice za účelem zlepšení jejich vztahu se světem.

Pohřby slonů

Sloňí stáda jsou známa pro svou schopnost truchlit a pohřbívat své mrtvé. Sloni se na místě shromáždí, pokleknou a jemně přikryjí tělo listím a větvemi. Poté se budou chvíli klanět a držet minuty ticha.

Námluvy krokodýlů

Samci krokodýlů mají zvláštní asijský zvyk věnovat svým vyvoleným dárci koření. Mužský krokodýl nejprve ochablou svou tlamu a ukáže ještě své zuby. Pak přinese koření nebo jiný broukodlak, a položí je před samici. Pokud ona koření přijme, znamená to, že přijímá i námluvy samce.

Příprava mléka slintavkou

Aby zapříčinili rychlejší vývoj mladých krav, existuje v Itálii tradice krmení telat mlékem slintavkou. Slintavka obsahuje speciální změkčovadlo, které pomáhá mláďatům trávit mléko a tím urychluje jejich růst.

Vyhlížení ducha medvěda

Medvědi jsou v mnoha kulturách považováni za duchovní bytosti a byly jim připisovány nadpřirozené schopnosti. V náboženských obřadech u mnohých domorodých kmenů napříč Severní a Jižní Amerikou se divoce vykřikuje a tančí, a pokouší se tím vyvolat ducha medvěda.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru