Pěstujte si zeleninu na balkóně
Zahrada: Pěstujte si zeleninu na balkóněJak začít?

Pokud máte balkón, můžete si na něm snadno pěstovat zeleninu. Nejdůležitější je najít vhodné místo, kde bude rostlina mít dostatek slunce, vody a prostoru.

Dále budete potřebovat květináč s dostatečnou kapacitou pro kořeny rostliny a kvalitní substrát. Některé druhy zeleniny potřebují oporu, jako je například rajče nebo fazole, takže je potřeba zajistit vhodnou podpěru.

Jakou zeleninu pěstovat na balkóně?

Pro pěstování na balkóně jsou ideální druhy zeleniny, které nevyžadují příliš velký prostor a odolají větru a slunci na balkóně. Patří sem například cherry rajčata, paprika, ředkvičky, salát, bylinky či jahody.

Je důležité zvolit druhy zeleniny, které jsou vhodné pro pěstování v květináči a doba sklizně je co nejkratší, aby se zabránilo případnému poškození rostliny.

Jak o zeminu správně pečovat?

Zeminu je potřeba udržovat vlhkou, ale zároveň nevytvářet louže. Je dobré zavlažovat rostlinu ráno nebo večer, abychom minimalizovali odpařování vody.

Důležité je i pravidelné přihnojování, které zajišťuje dostatek živin pro rostlinu. K tomu lze použít speciální hnojiva pro zeleninu nebo kompost.


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru