Ovládněte své svaly s těmito cviky na zpevnění páteře

Vysvětlení problému s páteří a jak ho řešit

Bolest v dolní části zad je velmi častý problém u mnoha lidí. Jednou z příčin může být oslabení svalů v okolí páteře, které již nedokáží tuto část těla udržet správně v postavení. Proto je důležité pravidelně cvičit a posilovat svaly zad, hlavně ta nejdůležitější pouze naší páteři.

Mezi nejlepší cviky patří tzv. plank, který zpevňuje břišní svaly, ale také zátahy na hrazdě, které jsou skvělou volbou, pokud chcete procvičit svaly na horní části zády. Při provádění cviků by měla být kladená důraz na správnou techniku, protože nesprávně provedený cvik může situaci horšit.

Kroky k posílení svalů v oblasti páteře

Do vašeho tréninku by měly patřit cviky, které se zaměřují na posílení svalů páteře. Jedním z nejdůležitějších cviků jsou tzv. pádlování na rotopedu, což je cvik, který se zaměřuje na břišní svaly a záda. Rovněž lze zkusit i tzv. kukadlo, cvik s fit míčem, který posiluje svaly zad a zlepšuje celkovou koordinaci těla.

Je důležité nezapomínat ani na cviky, které posilují hýždě, a to především proto, že silná hýždě při správném držení těla usnadní práci svalů okolo páteře.

Závěr

Páteř je jedním z hlavních pilířů našeho těla, a tak je důležité ji udržovat v co nejlepší formě. Problémy s páteří mohou být velice bolestivé, ale cvičení a posilování svalů okolo páteře může pomoci. Pravidelné cvičení je pro zlepšení držení těla velmi důležité a mělo by být součástí našeho každodenního života.

Svaly-na-patery

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru