Osvěžující letní limonáda

Letní období je ideální pro ochlazení se osvěžujícími nápoji. Jedním z nejoblíbenějších nápojů v horkých dnech je limonáda. V tomto článku vám představíme jednu z nejoblíbenějších letních variant – limonádu s mátou a jahodami.

Limonáda s mátou a jahodami

Jednoduchost přípravy je jedním z hlavních lákadel této limonády. Začněte přípravou jahodového sirupu. Ve větší pánvi smíchejte jahody, vodu a cukr a přiveďte k varu. Poté směs vařte ještě asi 10 minut, dokud se jahody nerozmačkají a tekutina zhoustne. Promíchejte si džus z citronů, limek a pomerančů a dejte do lednice, aby byl dobře vychlazený. Před podáním smíchejte jahodový sirup s citrónovým džusem a posypte nasekanou mátou. Limonádu můžete ještě zdobit jahodovými plátky a mátovými lístky.

Jiné varianty limonády

Limonáda se připravuje ze šťávy z citrusů, vody a cukru. Kromě letního osvěžení můžete také zkusit různé varianty limonády s příchutěmi. Oblíbené jsou limonády s ovocnými sirupy nebo s přídavkem bylin jako máta nebo bazalka. Nechte si fantazii volný průchod a zkuste si připravit zcela unikátní variantu, která bude nejen osvěžující, ale i lahodná.

Je limonáda zdravá?

Odpověď na tuto otázku není jednoznačná. Limonáda obsahuje cukr a kalorie, takže by se její konzumace měla omezit, pokud se snažíte udržovat zdravou stravu a váhu. Nicméně ve srovnání s jinými sladkými nápoji a limonáda je s nejapčnější volbou. Pokud se rozhodnete si limonádu dopřát, doporučuje se preferovat domácí přípravu, kde můžete ovlivnit množství cukru.

Osvěžte se letní limonádou!

Limonáda je ideálním nápojem pro letní období, kdy se potřebujeme ochladit. Můžeme si připravit tradiční variantu, nebo vyzkoušet některé z mnoha zajímavých kombinací s ovocem a bylinkami. Pamatujte však, že limonáda obsahuje cukr a kalorie, takže byste její konzumaci měli omezit, pokud dbáte na svou váhu a zdraví. V každém případě si však letní limonádu můžete vychutnat jako zasloužený osvěžující nápoj.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru