Osvětlení pro domácnost a kancelář – jak na úsporu?

Energeticky úsporné osvětlení s LED žárovkou

Pokud víte, že vám účty za energie vyskakují do vysokých čísel a nevíte, co s tím, může být jedním z možných řešení změna osvětlení. LED žárovky jsou nejúspornějším typem osvětlení, jaké dnes na trhu najdete. Jak to funguje? Oproti klasickému typu osvětlení se LED žárovky starají o menší úbytek energie, což znamená úsporu až 80% energie oproti klasickým typům žárovek. Životnost této žárovky je tak dlouhá, že ji vyměňujete snad jednou za dekádu. A to se rozhodně vyplatí. Standardní žárovky totiž vydrží jen několik set hodin, přičemž LED žárovky pracují s počtem tisíců hodin.

Vliv barvy světla na váš organismus

Pokud víte, že vám světlo v místnosti nevyhovuje a stává se pro vás problémem, zkuste změnu. Barva světla má totiž vliv na váš organismus, a proto byste měli zvolit tu správnou. Studie dokazují, že teplé bílé světlo pomáhá k relaxaci, zatímco studené světlo se hodí spíše do pracovny či kanceláře. Ovšem při výběru musíte mít na paměti, jaký typ místnosti osvětluje. Protože v koupelně nebo kuchyni může být chladnější bílá barva také vhodná.

Zakomponujte design do svého osvětlení

Při výběru osvětlení bychom měli promyslet také design. Pokud máte rádi vintage styl, určitě se budete chtít rozhodnout pro staromilské lampy. Pokud preferujete modernu, určitě si oblíbíte zabudované LED světla a úzké trubky. Výběr designu by měl být co nejjednodušší, aby se dalo dosáhnout maximálního efektu v daném prostoru.

úspora energií, osvětlení pro domácnost a kancelář, LED žárovky, barva světla, design

osvětlení

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru