Odkryjte krásy Národního parku Jasper v Kanadě

Proč si zvolit právě Národní park Jasper?

Národní park Jasper je jedním z nejnavštěvovanějších míst v Kanadě a jeho návštěva by neměla chybět na žádném seznamu turistických cílů v této zemi. Nachází se v provincii Alberta a je to největší národní park Kanady. Důvodem, proč je park tak populární, jsou jeho překrásné krajiny, bohatá fauna a flora a množství aktivit, které nabízí.

Kdy se vydat na cestu?

Nejlepší období pro návštěvu parku je bezesporu léto. V této době si můžete užít turistické stezky, cyklistiku, jízdu na koni nebo výlety na kajaku a mnoho dalšího. Pokud se vám nechce turistickou sezónu, tak upoutá zimních sportů jako lyžování a snowboarding.

Co vidět v tomto nádherném parku?

Mezi nejznámější místa v Národním parku Jasper patří Athabaska Falls, které je jednou z nejkrásnějších vodopádů v celé Kanadě. Pak je to les Maligne Canyon, kde najdete několik turistických stezek různých délek a obtížností. Oblíbeným místem turistů je i placatá hora Pyramid Mountain a známá dopravní cesta Icefields Parkway spojující Národní park Jasper s Národním parkem Banff.

Jaké aktivity si můžete užít v Národním parku Jasper?

Kromě turistických aktivit, které byly zmíněny, můžete si naplánovat i vyjížďku na koni, která je oblíbená zejména rodinami s dětmi. Pro nadšence do rybolovu je k dispozici množství jezer a řek, kde se dá chytat pstruhy a štiky. Pokud vás nebaví vodní aktivity, oblast parku je ideální pro cykloturistiku, pěší turistiku či výlety na saních tažených psy v zimním období.

Jasper

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru