Odhadněte, kolik byla největší pizza na světě

Pizzy jsou jedním z nejoblíbenějších jídel na celém světě a mnozí lidé se dokážou ohromně sžívat s různými druhy a velikostmi. Ale kolik byla největší pizza na světě? V tomto článku se podíváme na historii závodů na největší pizzu na světě a na to, jak tyto závody probíhají.

Závody na největší pizzu

Závody na největší pizzu na světě se konají již od roku 1992 a staly se běžnou součástí mnoha potravinových událostí a festivalů. Pizzaioli z celého světa se přihlásí, aby soutěžili o titul majitele největší pizzy na světě.

V roce 2012 se do Guinnessovy knihy rekordů dostala pizza o průměru 39,93 m (131 ft 4 in), připravená v italském městě Norcia. Tento rekord držel až do roku 2017, kdy byla pizza o 3 m (9 ft 10 in) větší, připravená v Kalifornii. Pizza měla průměr 43,13 m (141 ft 5 in) a byla připravena za pomoci 50 lidí během 18 hodin.

Jak probíhají závody?

Učastníci soutěží obvykle tak, že vyrábějí pizzu z největšího množství těsta, sýra a omáčky, které jim pravidla standartně umožňují. Pizza musí mít těsto, sýr a omáčku, které tvoří klasickou pizzu. Je však povoleno použít například více druhů sýru nebo zeleniny. Pizza se nesmí rozdělit na menší části, musí být celá a může být libovolného tvaru.

Je obvyklé, že závod na největší pizzu trvá několik hodin. Týmy k tomu potřebují mnoho pomocníků, kteří jim pomáhají, a musí mít k dispozici mnoho těsta, sýra a omáček. Poté, co pizza připravena, musí být předvedena soudcům a naměřena speciálním zařízením, které určuje přesnou velikost.

Kde všude se tyto závody konají?

Závody na největší pizzu na světě se konají po celém světě, včetně USA, Austrálie, Švédska, Itálie a mnoha dalších zemí. Každoročně se pořádají mnoho festivalů a událostí, které slibují, že přilákají nejlepší z nejlepších pizzaioli z celého světa, kteří ovládnou titul největší pizzy na světě.

Je závod na největší pizzu užitečný?

V první řadě se jedná o zábavnou akci, která přivádí do města mnoho lidí. Navíc umožňuje propagaci místních potravinářských podniků. Ty, kteří tyto soutěže pořádají, se snaží přilákat tím nejlepší ze světa pizzy a výsledkem jsou ohromné velikosti, které odhalují, jak tito závodníci mají nevšední talent a zkušenosti. V neposlední řadě může být tato soutěž také inspirací pro amatérské vaření a cestování, kde se mohou potravinoví nadšenci podívat na pizzu a stát se součástí tohoto zajímavého festivalu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru