Objevte krásu Českého ráje a jeho tajemství

Český ráj je pro mnoho lidí symbolem krásné přírody, kam se rádi vrací. Pokud jste ještě neobjevili jeho kouzlo, rozhodně byste měli!

Kde se nachází a co najdete v Českém ráji

Český ráj se nachází v jižní části Čech, více než 100 km severovýchodně od Prahy. Je to krajina s neobyčejnou přírodou, plnou skalních útvarů, vodopádů, jezírek a dalších překrásných míst. V Českém ráji najdete mnoho turistických stezek, které vás dovedou až k nejzajímavějším místům. Pro milovníky adrenalinu je zde také mnoho sportovních aktivit jako například horolezectví.

Proč stojí za to navštívit Český ráj

Český ráj skrývá mnoho tajemství a vám nabízí nezapomenutelný zážitek v nádherné přírodě. Mnoho skalních útvarů se zde nachází jen zde a nelze je nalézt nikde jinde. Kromě toho, že se zde můžete projít po krásné přírodě a užít si aktivní dovolenou, můžete také objevovat historické památky. Kukleny jsou například skvostem gotické architektury, který stojí za vidění. V prostoru tzv. „Prachovských skal“ se nachází hrad Trosky a přijde si zde na své každý, kdo má rád nejen krásnou přírodu, ale také historii.

Kdy a jak se tam dostat

Český ráj je ideální pro návštěvu v létě, kdy je příjemně teplo a slunce svítí celý den. V zimě mohou být některé turistické trasy uzavřeny kvůli sněhu a mrazu, proto je vhodné se předem informovat o aktuálních podmínkách. Dostat se sem můžete autem nebo vlakem. Z Prahy sem zajíždějí pravidelné spoje, které vás dovezou rychle a pohodlně přímo do mnoha měst a obcí nacházejících se v Českém ráji.

Tajemství Českého ráje

Jedním z tajemství Českého ráje jsou vysoké skály, které zde najdete. Tyto skalní útvary jsou přímo vytesány z pískovce a vytváří nádhernou přírodní scenérii. Dalším tajemstvím jsou tajemné cesty a stezky, které zde v průběhu let vznikly a vnimou nás k nejkrásnějším místům. Navštivte Český ráj a objevte jeho kratér, který se zde nachází a nabízí nádherný pohled na celou oblast.

Co nesmíte minout

Pokud se vydáte do Českého ráje, zcela určitě musíte navštívit Prachovské skály, Hruboskalsko nebo skalní rozhlednu Kamenná. Pokud se zde budete chtít ubytovat, doporučujeme si zarezervovat ubytování v penzionech, kde se můžete těšit na vstřícné a přátelské chování personálu. Pro návštěvu Českého ráje rozhodně nepotřebujete žádné speciální vybavení.

Příležitosti pro rodiny s dětmi

Český ráj nabízí spoustu aktivit pro rodiny s dětmi. Zajímavé mohou být například výlety po turistických stezkách, nebo návštěva některého z vodopádů. Děti si určitě oblíbí hrou na Hrubé Skále nebo rozhlednu Hamalina. Pokud máte chuť na adrenalin, navštivte s dětmi skládanky, které mají nejobtížnější úrovně obtížnosti.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru