Objevování gastronomie v exotických oblastech světa

Výlet do Asie – Thajské chutě

Thajské jídlo je synonymem pro vynikající chuť a barevnost. Pokud si chcete užít opravdovou thajskou kuchyni, vyrazte do Thajska a ochutnejte jídla plná koření, kokosového mléka, čerstvých bylinek a exotického ovoce. Nejoblíbenějšími pokrmy v Thajsku jsou například čerstvě připravené papáje som tam, pad thai, masaman curry, phat kaphrao moo a mnoho dalších.

Gastronomie Jižní Afriky

Když se řekne Jižní Afrika, každý si pravděpodobně vybaví slavné slony, safari v Krugerově parku, ale málo kdy se mluví o jedinečné asijsko-evropské kuchyni. Od tradičního bobotie, chlebového pudingu s masem, sladkého košťálu až po sosaties, pikantní hovězí maso na špejli, nabízí Jižní Afrika širokou škálu nezávislých chutí a vůní.

Cesta do gastronomických nebes Itálie

Itálie je země, která se může pochlubit světoznámou kuchyní, kterou si oblíbily miliony lidí po celém světě. Italská kuchyně není jen o pizza a těstoviny, nabízí také čerstvou mozzarellu, parmazán, olivový olej, trvanlivé salámy nebo olivy. Když si navíc budete chtít dopřát opravdu luxusní gurmánský zážitek, vyzkoušejte si tradiční chody, jako je ossobuco alla milanese, pappardelle s divočákem, nebo risotto s houbami.

Gastronomické divy Střední Ameriky

Střední Amerika je dnes stoupencem mexické kuchyně, ať už se bavíme o místních cukrovinkách, exotických nápojích, nebo slaných dezertech. Celý region nabízí nespočetné množství různých chutí a receptů, což vám může dodat odvahy vyzkoušet si něco nového a netradičního.

Gastronomie

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru