Nový výkonový živel se blíží: Porsche Taycan GT

Porsche, dlouho očekávaný výrobce luxusních sportovních vozů, představuje nový přírůstek do své modelové řady Taycan. Nová verze Taycan GT, která přináší ještě větší výkon a sportovnější jízdní zážitek, si získává stále větší oblibu mezi automobilovými nadšenci.

Více výkonu, více emocí

Porsche Taycan GT je osazen dvěma elektromotory, které dohromady poskytují výkon 800 koní. Díky pohonu na všechna čtyři kola je možné tohoto supersportovce zrychlit z 0 na 100 km/h za pouhých 2,5 sekundy. To je výkon srovnatelný s nejrychlejšími supersportovními vozy na trhu.

Pohodlí na prvním místě

Přestože se jedná o sportovní vůz, Porsche se nijak nevzdává pohodlí a luxusu. Taycan GT je vybaven prvotřídním interiérem s množstvím moderních technologií. Přední sedadla jsou vyrobená z koženého materiálu a jsou vybavena masážní funkcí. Na palubě najdeme také dvě velké dotykové obrazovky, které slouží k ovládání různých funkcí vozu. Výrobce dbá také na bezpečí a proto je vůz vybaven nejmodernějšími asistenčními systémy.

Elektromobilita bez kompromisů

Zajímá vás dojezd vozu? Taycan GT má akumulátory s kapacitou 100 kWh, které umožňují ujet až 500 kilometrů na jedno nabití. A díky rychlonabíječkám je možné tyto akumulátory dobít na 80 % za pouhých 15 minut. Elektromobilita s modelem Taycan GT přináší automobilovým nadšencům novou dimenzi a ukazuje, že rychlost a výkon nejsou rezervovány pouze pro vozy s konvenčním pohonem.

Podpora pro e-sportovce

Porsche se zaměřuje nejen na silniční verze svých vozů, ale také na jejich využití v závodění. Taycan GT je vybaven speciálním režimem, který byl vyvinut speciálně pro okruhové závody a snaží se co nejvíce zvýšit výkon vozu. To ocení zejména profesionální závodníci a e-sportovci, kteří mohou díky němu dosáhnout ještě lepších výsledků.

Přejít nahoru