Nový model smartphonu se schopností voděodolnosti

Vzrušující zprávy pro všechny, kteří rádi tráví čas na vodě – smartphone s voděodolností byl právě vydán! Tento nový model není jen pro vodní nadšence, ale může být užitečný pro všechny, kteří se obávají o bezpečnost svého telefonu v blízkosti vody.

Co to znamená být voděodolný?

Předtím, než se pustíme do podrobností o novém modelu, je důležité si uvědomit, co znamená být voděodolný. To neznamená, že můžete svůj smartphone ponořit do vody, ani že zůstane v naprostém suchu v případě, že se dostane do kontaktu s tekutinou. Znamená to pouze to, že váš telefon bude mít určitou úroveň odolnosti proti vodě a navíc bude schopen fungovat i když se dostane do kontaktu s vodou po omezenou dobu.

Nový model smartphone se schopností voděodolnosti a v jakých podmínkách funguje

Nový model smartphonu má schopnost voděodolnosti do hloubky jednoho metru po dobu nejvýše 30 minut. To znamená, že pokud váš telefon padne do bazénu nebo do moře a bude tam nejvýše půl hodiny, nemusíte se bát o jeho funkčnost, ani o to, že se vám na něm bude hromadit kondenzace.

To neznamená, že byste měli telefon umývat pod tekoucí vodou nebo mu umožnit, aby byl delší dobu v kontaktu s vodou. Provoz telefonu v těchto podmínkách by mohl negativně ovlivnit vodotěsnost Vašeho telefonu.

Některé nevýhody voděodolnosti smartphone

Voděodolné telefony mají určité nevýhody oproti klasickým smartphonům. Můžete si být jisti, že vodotěsnost telefonu zvyšuje celkovou hmotnost telefonu. Rovněž musíte být opatrnější při otevírání dveří s krytem baterie, kvůli hrozícímu průniku vody dovnitř telefonu. Také existují určité ztráty na kvalitě ovládání, protože kryt způsobuje zhoršenou citlivost obrazovky a prvků ovládání telefonu.

Kolik zaplatíte za vodotěsný smartphone?

Nový model Samsungu s voděodolností, Samsung Galaxy S21, stojí přibližně 17 000 Kč. Voděodolné modely telefonu od jiných výrobců se mohou lišit jak v ceně, tak ve stupni voděodolnosti.

Budou vodotěsné telefony běžné?

Je téměř jisté, že vodotěsné telefony stanou se běžnou součástí technologického průmyslu v blízké budoucnosti a že nové a inovativnější metody zvýší jejich funkčnost a spolehlivost. Nicméně, zatím se stále jedná o poměrně malou část trhu a mnozí výrobci se neobtěžují investovat do nové technologie.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru