Novinka od Google – Pixelbook Go: Rychlejší a lehčí než kdy dříve

Společnost Google se rozhodla přinést na trh novou verzi svého oblíbeného notebooku Pixelbook. Pixelbook Go přináší nové technologie, vylepšený hardware a vypadá současně velmi nadčasově a moderně.

Design a Materiály

Pixelbook Go se nově nabízí v třech barvách – Not Pink, Just Black a nejnověji také v barvě světle růžového zlata. To už samo o sobě dává najevo, že se jedná o notebook především pro uživatelky. Nový notebook však zaujme i svými materiály – na horní části víka se nachází anti-skid plast, který napodobuje povrch slonoviny a navíc by měl notebook chránit před poškrábáním. Dále se na notebooku nachází i silikonová dlaňová podložka a klávesnice s klávesami s pozadím v tmavě modré barvě.

Hardware

Pixelbook Go se v oblasti hardware určitě neztrácí. V základní verzi nabízí procesor Intel Core m3 s 8GB RAM a 64GB úložištěm. Dále je možnost si vybrat mezi verzemi s procesory Core i5 a Core i7, které budou nabízet až 16GB paměti RAM a úložiště až 256GB.

Nový notebook bude také mít podporu Wi-Fi 5 (802.11 ac) a Bluetooth 4.2 a bude mít dva USB-C porty. Kromě toho se bude moci připojit i samostatně prodávaný Pixelbook Pen.

Baterie a Operační systém

Díky použitým technologiím bude baterie Pixelbook Go vydržet až 12 hodin při průměrném používání. Nově bude knihovna aplikací Android dostupná hned z počátku, takže budou uživatelé moci využívat i aplikace určené pro mobilní telefony a tablety. Stejně jako předchozí verze nabídne Pixelbook Go také Chrome OS s podporou Google Assistant.

Cena a dostupnost

Pixelbook Go se bude prodávat za ceny od 649 dolarů pro základní verzi. Víceméně se však očekává, že se bude jednat spíše o okolo 1 000 dolarů za verze s vyšší výbavou. Pixelbook Go již nyní můžete objednávat v předprodeji na stránkách Google.

Otázky a odpovědi

1. Projde Pixelbook Go lehce i výkonnostně?

Ano, díky novým procesorům Core i5 a Core i7 bude notebook zvládat náročné úkoly i běžné práce bez problémů.

2. Může Pixelbook Go konkurovat zavedením značkám na trhu?

Bytečnější verze by potenciálně mohly konkurrovat i značkám jako Dell nebo HP, avšak nový Pixelbook celkově nemá tolik výkonu jako by mohly nabízet značky jako Razer či MSI.

3. Může Pixelbook Go nahradit výkonnější stolní počítače?

Bohužel nikoli. Pixelbook Go nemá tak vysoký výkon, aby mohl nahradit výkonné stolní počítače či dokonce profesionální pracovní stanice.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru