Nové virtuální reality brýle Oculus Quest 2

Oculus Quest 2 jsou nové virtuální reality brýle, které vám umožní prozkoumat virtuální světy v kvalitnějším zobrazení.

Specifikace

Oculus Quest 2 se vyznačují vylepšenými specifikacemi oproti předchozímu modelu. Mají vyšší rozlišení displeje a lepší procesor, což znamená, že jsou schopny obstarávat náročnější hry a aplikace. S tím přichází ale i zvýšená cena. Zatímco původní Oculus Quest stály 399 dolarů, nový model je k dostání za 299 dolarů.

Dalším vylepšením nových brýlí je jejich váha. Ta se snížila o 10 %, což znamená, že jsou pohodlnější pro delší herní seance. Také design se změnil – Oculus Quest 2 mají výměnné přední kryty, takže si můžete vybrat mezi různými barvami a materiály.

Aplikace a hry

Virtuální světy už nejsou jen pro hráče. V posledních letech se objevilo mnoho aplikací, které využívají virtuální reality pro trénink, vzdělání nebo terapii. Oculus Quest 2 mají obrovský potenciál využití v těchto oblastech.

Co se týče her, Oculus Quest 2 nabízí široký výběr. Hráči si mohou užít hry jako Beat Saber, Superhot nebo Vader Immortal. Oculus Quest 2 jsou také kompatibilní s Oculus Link, což znamená, že můžete hrát hry z PC v plynulé kvalitě.

Bezdrátovost vs. kabel

Jedním z hlavních důvodů, proč si lidé pořizují virtuální brýle, je jejich mobilnost. Oculus Quest 2 jsou bezdrátové brýle, což znamená, že je můžete používat kdekoli v domě nebo i venku. Navíc se díky novému procesoru brýle mohou pochlubit delší výdrží baterie. Pokud vám ale kvalita obrazu nestačí, můžete využít funkci Oculus Link, která umožňuje připojení brýlí k počítači přes USB kabel.

Cena

Oculus Quest 2 jsou za své specifikace cenově poměrně dostupné, jejich cena začíná na 299 dolarů. Přestože jsou dražší než původní Oculus Quest, zákazníci stále hodnotí nový model jako cenově vhodnou alternativu ke konkurenčním modelům na trhu s virtuálními brýlemi.

Budoucnost virtuální reality brýlí

Virtuální reality brýle jsou relativně novou technologií, která se stále vyvíjí. S rostoucím zájmem o virtuální světy se každým rokem objevují nové vylepšení a inovace. Kromě Oculus Quest 2 jsou na trhu i jiná zařízení, jako jsou například HTC Vive nebo PlayStation VR. V budoucnosti se můžeme těšit na ještě vyspělejší technologie a inovativní nápady na využití virtuální reality.

Co si o Oculus Quest 2 myslíte vy? Jsou to dobré investice do virtuální reality, nebo si raději počkáte na další vylepšené modely? Dejte nám vědět v komentářích!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru