Nové trendy v oblasti kybernetické bezpečnosti

Bezpečnost na internetu je v dnešní době velmi důležitá. S každým rokem se ale objevují nové hrozby a útoky, které nám brání chránit naše citlivé údaje. V tomto článku se podíváme na nejnovější trendy v oblasti kybernetické bezpečnosti, které nám pomohou být v bezpečí před útoky.

Středisko SIEM

Středisko SIEM (Security Information and Event Management) se stalo nezbytným nástrojem pro organizace v boji proti kybernetickým útokům. SIEM pomáhá organizacím vidět celkový obraz své bezpečnosti na základě sběru, analýzy a upozornění na bezpečnostní události. Díky implementaci SIEM se můžeme bránit proti útokům jako jsou DDoS útoky, ransomware, či phishing.

Zapojení umělé inteligence

Jedním z nejnovějších trendů v oblasti kybernetické bezpečnosti je zapojení umělé inteligence. Využívání strojového učení umožňuje organizacím rychle identifikovat a reagovat na potenciální útoky. Umělá inteligence umožňuje lépe reagovat na moderní hrozby, jako jsou například přímé útoky na aplikace, IoT zařízení nebo dokonce zneužívání dat a technologií.

Strategie nulového důvěryhodného prostředí

Zatímco tradiční bezpečnostní strategie spočívají především v ochraně vnějších oblastí sítě, strategie nulového důvěryhodného prostředí rozšiřuje ochranu a stává se izolačním modelem. Tuto strategii by měly využívat především organizace, které pracují s velkým množstvím citlivých informací. Strategie nulového důvěryhodného prostředí znamená, že každý požadavek musí být odtajněn a ověřen před přístupem do sítě.

Otevřené zdrojové kódy

Otevřené zdrojové kódy se stávají čím dál tím více populárními v oblasti kybernetické bezpečnosti. Díky otevřeným zdrojům je možné ověřit, že aplikace splňují požadavky na bezpečnost. Otevřené zdrojové kódy umožňují vytvoření bezpečnějšího kódu a jsou k dispozici zdarma. Tyto kódy ale nemusí být vhodné pro každou organizaci a je potřeba dbát na jejich zabezpečení.

Shrnutí

Nové trendy v oblasti kybernetické bezpečnosti poskytují organizacím široké spektrum nástrojů, aby efektivně bojovaly proti kybernetickým hrozbám. Od otevřených zdrojových kódů po umělou inteligenci, stále existují možnosti, jak být bezpečný. Každá organizace by měla využít alespoň některé z těchto trendů, aby chránila své citlivé údaje před kybernetickými útoky.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru