Nová generace herních notebooků s NVIDIA grafikou

Ještě před pár lety se herní notebooky potýkaly s problémy jako vysoká cena, horší výkon ve srovnání s desktopovými počítači a slušivý vzhled nepříjemně nahrazovala kýčovitá plastovost. V poslední době se však situace změnila. Výrobci jako ASUS, MSI či Acer se zaměřují na to, aby nové modely byly nejen výkonné, ale také elegantní a co nejvíce připomínaly klasické notebooky.

NVIDIA řeší herní nároky u mobilních zařízení

Jejich úsilí pomáhá i vývoj grafických karet. Tím největším tahounem je momentálně NVIDIA, která vyvinula speciální architekturu pro mobilní zařízení s názvem Max-Q. Ta dokáže u notebooku dosáhnout výkonu většího než u některých desktopových počítačů. Díky tomu se do herních laptopů dostává úplně nová kvalita.

Očekávané přírůstky výpočetní výkonu

Dalším klíčovým prvkem, který umožňuje doslova přelomovou změnu, je hardware. Z 8. na 9. řadu Intel procesorových čipů znamenala změna 20% nárůst výpočetního výkonu v porovnání s předchozí verzí. V souvislosti se zmíněnou speciální architekturou grafické karty to znamená akceleraci her i při použítí maximálních nastavení.

Herní notebooky nejsou už jen pro hry

Herní notebooky se staly poměrně populární nejen mezi hráči, ale také mezi grafiky, architekty, programátory a dalšími obory, kde je potřeba kvalitní výkon při práci s náročnými programy a aplikacemi. Výrobci na to reagují tím, že u svých produktů zdůrazňují nejen herní výkon, ale také schopnosti pro ostatní oblasti. Herní notebooky tak nabízejí široké spektrum využití.

Kolik stojí herní notebook a je to výhodné?

Ceny herních notebooků jsou sice nadále dost vysoké, ale pomalu se snižují. Tradičně nejdražší jsou modely s nejvýkonnější grafikou a procesorem, ale už dnes je možné sehnat i výkonné stroje z nižší cenové kategorie. Pokud tedy patříte mezi náročné uživatele, kteří chtějí mít výkonné zařízení i na cesty, herní notebook může být dobrým řešením.

Kam směřuje vývoj herních notebooků?

První jako poslání herní notebooků bylo nabídnout náročným hráčům dostatečný výkon na cesty. Dnes už jsou herní notebooky schopné zvládnout nejen hraní, ale také těžkou práci s náročnými aplikacemi. V blízké budoucnosti se budou výrobci soustředit na to, aby se herní notebooky staly co nejmobilnější. Nová řada Max-Q od NVIDIE je krokem správným směrem. Vývoj ovšem neustává a do herních notebooků se možná brzy dostanou i nová vylepšení jako umělá inteligence, akumulátory s vyšší kapacitou nebo nové typy chlazení.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru