Nezvyklé způsoby dopravy po Asii

Asie je kontinent plný zajímavých způsobů dopravy, které se mohou zdát neobvyklé až bizarní. V tomto článku se podíváme na několik unikátních způsobů, jak se po Asii přepravovat.

Trhání rýže v Thajsku pomocí slonů

V Thajsku můžete zažít unikátní zážitek, kdy si můžete vyzkoušet trhání rýže pomocí slonů. Tito obrovští tvorové jsou využíváni na rýžových polích k pohonu barevných kol a trhání rýže je tedy poměrně neobvyklé a zároveň fascinující.

Cestování na trzích pomocí veselých skútrů v Vietnamu

Vietnam je známý svými veselými skútry, které jsou využívány k přepravě lidí i zboží. Na trzích se můžete projet na těchto malých motorkách a zažít tak rychlou a zábavnou formu dopravy.

Plavba drakem v Číně

V Číně je možné zažít plavbu drakem, což je tradiční loď vyráběná z trsu a jiných přírodních materiálů. Plavba drakem je oblíbenou formou dopravy na jezerech a řekách v Číně a je zážitkem, který si nesmíte nechat ujít.

Skákání po bambusových prknech v Japonsku

V Japonsku se v některých oblastech stále používají tradicí techniky – skákání po bambusových prknech. Tato forma dopravy je vhodná pro překonání bažinatých a kluzkých terénů a je pro místní obyvatele stále běžná.

Cestování na vodních bytových lodích v Bangkoku

V Bangkoku se můžete přepravovat na tradičních vodních bytových lodích, které jsou oblíbeným způsobem dopravy po městě. Tyto lodě spojují různé části města a nabízejí nádherný výhled na bangkocké památky z řeky.

Přejít nahoru