Nevěříte, že mohou existovat zelené pláže? Podívejte se, kde je najdete!

Možná jste už slyšeli o různých barevných plážích, ale co byste řekli na pláže zelené? Ano, existují a jsou naprosto úchvatné! Přinášíme vám přehled těch nejkrásnějších. Tak neváhejte a vydejte se na průzkum!

Pláže se zeleným pískem

Jednou z největších rarit jsou pláže se zeleným pískem. Ty se nacházejí mimo jiné na Havajských ostrovech, v Mexiku nebo na Madagaskaru. Zelenou barvu jim dodává velké množství olivově zelených kamenů, původem z lávových útvarů, které se na plážích rozdrobí.

Pláže obrostlé zelenými rostlinami

Dalším druhem zelené pláže jsou ty, kde dominují zelené rostliny. Tento typ pláže je typický pro Jižní Ameriku, konkrétně pro Brazílii a Chile. Projdete se po takové pláži a budete mít pocit, že se nacházíte v tropickém pralese!

Pláže s pozoruhodnou zelenou vodou

Voda u pláž bývá obvykle tyrkysová nebo modrá, ale existují i pláže s vodou zelenou. Tuto zvláštnost můžete zažít například v Mexiku, na pláži Playa de Las Estacas. Zelená barva je způsobená vysokým obsahem minerálů v místní zátoce, která je od moře oddělená pouze úzkou šíjí země.

Jak vznikají zelené pláže?

Existuje několik důvodů, proč jsou pláže zelené. Výše zmíněné kameny, olivově zelené rostliny nebo minerální povrch v místních zátočinách, to jsou jen některé z možných vysvětlení. Zelené pláže nejsou však zcela běžné a vyskytují se pouze na omezených místech, takže pokud je navštívíte, můžete se těšit na nezapomenutelný zážitek.

Tak co vy na to? Byli jste někdy na zelené pláži? Pokud ano, podělte se s námi o své zážitky v komentářích!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru