Neuvěřitelné kuriozity v zvířecím světě

Když se podíváme na zvířecí svět, můžeme být překvapeni neuvěřitelnou rozmanitostí, kterou nám nabízí. Zajímavé jsou však nejen vzhledové a chování, nýbrž i další skutečnosti spojené s těmito tvory. Nyní se podíváme na některé z těch nejzajímavějších.

Pozoruhodná inteligence veverek

Veverky představují jednu z nejrozšířenějších kategorií zvířat, díky čemuž se samozřejmě můžeme setkat s různými druhy. Jednoznačně však nejpřekvapivější vlastností těchto tvorů je jejich inteligence. Pojednou si dokáží zapamatovat až několik set míst, kde schovávaly potravu. K tomu využívají schopnosti tvořit logické asociace a navigovat podle vzdáleností a směrů. To je něco, na co bychom asi zrovna u veverek byli poslední připravení.

Vlci a kruhové pohyby

Vlci patří v přírodě k jedním z nejefektivnějších predátorů, a to i díky svému způsobu přemísťování. Při shánění kořisti často využívají kruhový pohyb, který jim umožňuje efektivně pokrýt velké plochy a najít kořist rychleji. K tomu se samozřejmě využívá i schopnosti rozpoznávat nejvýhodnější směr pohybu.

Hadí vlasy k octůvkům

Octůvky patří mezi houby, které produkují některé z nejzajímavějších struktur v přírodě. Například se můžeme bavit o těch nejbizarnějších, jako jsou hadí vlasy – jedinečná struktura, kterou používají k přichycení kořisti a odstraňování výkalů. Tyto vlasy dokážou dokonce vytvořit i klidnou atmosféru v oblasti okolo houby, která zamezí osidlování bakteriemi a plísněmi.

Bystrá paměť slonů

Sloni jsou právem známí jako jedno z největších živočišných druhů, ale také jako něco více než to. Tito tvorové se mohou pyšnit bezvadnou pamětí, a to jak krátkodobou, tak dlouhodobou. V případě krátkodobé paměti dokážou zapamatovat několik set předmětů během jednoho dne, zatímco u dlouhodobé paměti dokáží rozpoznat jednotlivé zvuky a obrázky po řadu let.

Zdroj: www.nationalgeographic.com

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru