Neobvyklé tradice po celém světě

V dnešním článku se podíváme na některé z nejzajímavějších a neobvyklých tradic, které jsou praktikovány po celém světě. Každá země má své vlastní zvyklosti a rituály, které zahrnují zvláštní obřady, ceremonie a festivaly. Připravte se na něco naprosto nečekaného!

Hadí festival v Indii

Jeden z nejznámějších a zároveň nejděsivějších festivalů na světě se koná v indickém městě Jodhpur. Během Hadího festivalu se místní obyvatelé scházejí, aby uctili hady a modlili se o ochranu před jejich kousnutím. Účastníci dokonce tančí s hady kolem krku a nechávají se kousat, čímž vyjadřují svou oddanost těmto tvorům. Tento festival provokuje smíšené názory a je považován za jeden z nejdivočejších na světě.

Festival dne všech svatých v Mexiku

V Mexiku se každoročně koná unikátní festival Dne všech svatých, známý také jako Dia de los Muertos. Během tohoto festivalu si Mexičané připomínají své zesnulé příbuzné a přátelé. Ve vesnicích a městech se staví osvětlené oltáře a pokrmy, které milovaní zemřelí milovali za života. Tento festival je spojený se symbolikou kostlivců a je barevnou a radostnou oslavou života i smrti.

Skákací festival v Basileji

V švýcarském městě Basileji se každoročně koná tradiční Skákací festival, který byl zapsán i na seznam Světového dědictví UNESCO. Během tohoto festivalu muži v tradičních kostýmech skáčou do vzduchu do výšky až 6 metrů, aby tak cti tleskali na balkóně nad ulicemi. Tato tradice je spojena s historickým vítězstvím města nad francouzskými vojsky a je považována za jedinečnou a neuvěřitelnou záležitostí.

Tomatina festival ve Španělsku

V malém španělském městečku Buñol se každý rok koná neuvěřitelný festival zvaný Tomatina, který je vyvrcholením tradiční bitvy s rajčaty. Místní obyvatelé a turisté se shromažďují na hlavním náměstí a začnou se házet rajčaty, až se celé náměstí promění ve šťavnaté moře. Tento festival je zábavnou a odlehčenou událostí, která přitahuje návštěvníky z celého světa.

Maskovaný karneval v Benátkách

Jeden z nejznámějších a nejstarších karnevalů na světě se koná v italských Benátkách. Během tohoto týdenního festivalu se účastníci oblékají do tradičních maskovacích kostýmů a procházejí se uličkami města, aby tak oslavili svůj odpor vůči každodenní realitě. Benátský karneval je považován za symbolem elegance, tajemství a tajemství.

Přejít nahoru