Neobvyklé atrakce v New Yorku

Na první pohled by se mohlo zdát, že New York je známý především svými ikonickými památkami, jako je Socha svobody, Times Square nebo Central Park. Ale pod povrchem této velkoměsta se nachází mnoho nevšedních atrakcí, které vás zaručeně překvapí. Přinášíme vám seznam pěti neobvyklých a dosud málo známých míst, která rozhodně stojí za návštěvu.

Ostrý výšlap na High Line

Jestliže hledáte jedinečný pohled na město, pak si na váš seznam zážitků nesmírně zaslouží zařadit High Line. Jedná se o park postavený na opuštěné železniční trati na Manhattanu. Tato promenáda zeleně vám umožní projít se po výšce a obdivovat zdejší panoramatické výhledy. Nejlepší chvíle pro procházku po High Line zažijete za soumraku, kdy se město začne proměňovat do okouzlujícího světla.

Zapomenutý ostrov North Brother

I v samém srdci New Yorku lze nalézt místa, která evokují tajemno a ticho. Jedním z takových míst je opuštěný ostrov North Brother v East River. Na tomto zanedbaném ostrově se nachází stará nemocnice, která sloužila pro pacienty s infekčními chorobami. Pro dobrodružné duchy zde také stojí za zkoumání zříceniny opuštěného záchytného zařízení pro loďské nehody.

Čínská čtvrť v Queensu

Mezi světoznámými čtvrtěmi jako Manhattan nebo Brooklyn nacházíme také dosud neobjevený poklad – čínskou čtvrť v Queensu. Ulice korunované čínskými vzory a poseté obchůdky nabízející exotické potraviny vás zavedou do autentické čínské kultury. Vyzkoušejte si lokální trhy i restaurace a nechejte se unášet atmosférou, která se v New Yorku jinak jen stěží najde.

Park plný soch vítězů

Pokud chcete zažít dojemné okamžiky, navštivte park Roosevelt Island’s FDR Four Freedoms, který je domovem soch slavných vítězů. Park tak připomíná dědictví, které zanechali hrdinové minulých i současných generací. Při procházce parkem se vám naskytne možnost přiblížit se nejen sochám amerických prezidentů, ale i vůdčím osobnostem světové politiky.

Jste připraveni objevit New York tak, jak ho ještě neznáte? Vydejte se na neobvyklý výlet do zákoutí této metropole a objevte její méně známé stránky. New York nabízí mnohem víc než jen ikonické památky. Na každém rohu se skrývá překvapení, které na vás čeká.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru