Nejoblíbenější destinace pro dovolenou na pláži v Evropě

Pláže v Evropě patří mezi nejkrásnější na světě a jsou magnetem pro miliony turistů každý rok. Pokud se rozhodujete, kam vyrazit na příští dovolenou, máme pro vás seznam nejlepších evropských pláží, které stojí za to navštívit.

Pláž Zlatni Rat, Chorvatsko

Zlatni Rat je jednou z nejslavnějších pláží v Chorvatsku a jistě nejznámější na ostrově Brač. Tato unikátní pláž s oblým tvarem se táhne do modrého moře a je obklopena stromy a středozemním vegetací. Pláž se často objevuje ve fotografiích a na pohlednicích, a proto je oblíbenou turistickou destinací.

Pláž Elafonisi, Řecko

Elafonisi je pláž na stejnojmenném ostrově v Řecku a je známá především díky svému růžovo-bílému písku a tyrkysovému moři. Tato malebná pláž má nádherné panoramatické výhledy a je populární mezi milovníky přírody, potápěním, ale také pro ty, kteří si chtějí jen odpočinout na slunci.

Pláž Navagio, Řecko

Navagio je neobyčejná pláž na ostrově Zakynthos v Řecku. Je obklopena vysokými útesy a je přístupná pouze lodí. Největší atrakcí této pláže je zde zřícený vrak lodě, který se zde nachází od roku 1980.

Pláž La Pelosa, Sardinie

La Pelosa je pláž na italském ostrově Sardinie a je považována za jednu z nejkrásnějších pláží v Itálii. Bílý písek a průzračně modré moře připomínají exotické destinace. Pláž je chráněná před vlnami dlouhým molo, což ji dělá ideálním místem pro rodiny s dětmi.

Pláž Praia da Marinha, Portugalsko

Praia da Marinha je jednou z nejznámějších pláží v Portugalsku a byla dokonce označena jako jedna z nejkrásnějších pláží na světě. Tato malá zátoka je obklopena krásnými útesy a skalami a je ideálním místem pro potápění a lenošení na slunci.

Tyto pláže v Evropě nabízí nádherné scenérie a dokonalé podmínky pro dovolenou na pláži. Zajímá vás, která destinace je ta pravá pro vás?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru