Nejlepší recept na domácí pizzu: krok za krokem

Jste oblíbenou pizzou z restaurace, ale nechce se vám stále platit za dováženou stravu? Nevěšte hlavu, máme pro vás recept na domácí pizzu, která bude chutnat stejně skvěle jako ta z oblíbené pizzerie.

Ingredience

Pro přípravu domácí pizzy budete potřebovat těsto (400 g hladké mouky, 1 lžičku soli, 1 lžičku cukru, 1 lžíci olivového oleje, 1 sáček sušeného droždí a 250 ml vlažné vody) a náplň podle vašeho výběru (např. rajčatový základ, sýr, šunka, rajčata, pepřoni).

Příprava těsta

Do mísy smíchejte mouku, sůl, cukr a sušené droždí. Přidejte olivový olej a postupně přilijte vlažnou vodu. Vypracujte hladké těsto, které nechte kynout alespoň hodinu na teplém místě.

Náplň pizzy

Kynuté těsto rozválejte na plech, potřete rajčatovým základem a přidejte oblíbené ingredience. Pečte v předehřáté troubě na 220°C asi 15-20 minut, dokud není pizza zlatavá a křupavá.

Na závěr

Domácí pizza je skvělou alternativou k dovážené stravě a navíc si můžete sami vybrat ingredience dle vašeho gusta. Tak si pusťte oblíbený film, rozvéjte těsto a užijte si chvíle v kuchyni.

Přejít nahoru