Nejkrásnější národní parky v Asii

Národní park Khao Yai

Národní park Khao Yai se nachází v Thajsku a je druhým největším národním parkem v zemi. Tento park nabízí návštěvníkům úžasné horské scenérie, krásné vodopády a rozmanité flóru a faunu. Mezi nejvýznamnější druhy patří indický slon, tygr indický a myšivka. Národní park Khao Yai také slouží jako útočiště pro některé ohrožené druhy ptáků.

Národní park Seoraksan

Národní park Seoraksan se nachází na východě Jižní Koreje a je nejhorší v Korejském poloostrově. Tento národní park je známý svými úžasnými skalními útvary, jako jsou Ulsan Rock a Heundeul Peak. Najdeme zde také různé termální prameny a vodopády. Co se týče fauny, můžete očekávat vidět v národním parku Seoraksan mnoho druhů ryb, ptáků a savců.

Národní park Kinabalu

Národní park Kinabalu se nachází v malajském státě Sabah. Tento národní park hostí nejvyšší horu jihovýchodní Asie, Mount Kinabalu, která dosahuje nadmořské výšky 4,095 metrů. Národní park Kinabalu je také známý svou unikátní flórou a faunou. Můžete zde najít některé druhy, které neexistují nikde jinde na světě, jako je například masožravá rostlina Nepenthes rajah. Také se zde vyskytuje množství druhů motýlů.

Národní park Jižního Chiny

Národní park Jižního Chiny se nachází v provincii Yunnan a byl založen v roce 2001. Tento národní park obklopuje města Dali, Lijiang a Baoshan a zahrnuje mnoho různých ekosystémů. Najdeme zde také mnoho ohrožených druhů, jako je například černobílé levhart a čínský tuřín. Zajímavostí je také výskyt divokých slonů.

Národní park Ranthambore

Národní park Ranthambore se nachází v severozápadní části Indie a je známý hlavně díky tomu, že je jedním z nejlepších míst na světě pro pozorování tygrů. Národní park Ranthambore se rozkládá na ploše 392 km² a byl založen v roce 1980. Kromě tygrů zde můžeme vidět také pandy červené, mangusty, medvědy a slony.

Národní parky

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru