Nejexotičtější pláže světa, které byste měli navštívit

Pláže jsou jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí na celém světě. Na každém kontinentu lze najít úchvatná území s bílým pískem, tyrkysovou vodou a nádhernou přírodou. Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou, vydejte se na pláže, které jsou však přeci jen trochu výjimečné. Zde je seznam nejexotičtějších pláží světa, které byste rozhodně neměli vynechat.

Bora Bora, Francouzská Polynésie

Pláže na ostrově Bora Bora vypadají jako z pohádky. Bílý písek, kristalicky čistá voda a nad ní se tyčící zelené hory vytvářejí malebnou scenérii. Navíc výhled na známý Mount Otemanu dodává této pláži ještě větší kouzlo. Mezi oblíbené aktivity na této pláži patří potápění, šnorchlování nebo jízda na kajaku.

Whitehaven Beach, Austrálie

Tento unikátní pláž se nachází na neobydleném ostrově Whitsunday v australském státě Queensland. Co ji odlišuje od jiných pláží, je bílý písek, který je tvořen 98% křemene, a proto je velmi jemný a čistý. Whitehaven Beach je také jedním z nejčistších pláží na světě, díky čemuž má tyrkysovou vodu krásně průhlednou.

Pink Beach, Bahamy

Tuto pláž najdete na Bahamách, konkrétně na ostrově Harbor v Cat Island. Je známá svou růžovou barvou, která je způsobena přítomností červených korálových útesů a jemných částic z nich v písku. Pokud se vám zdá, že vaše fotky z pláže jsou pořád stejné, Pink Beach vám nabídne úplně novou a jedinečnou perspektivu.

Vaadhoo Island Beach, Maledivy

Nikdy jste neměli možnost vidět moře, které svítí? Na pláži Vaadhoo Island na Maledivách můžete zažít tento neuvěřitelný jev. Vodní organismy, které obývají okolní moře, vyzařují modré světlo při pohybu, čímž vytvářejí nádhernou podívanou. Tato pláž je ideální nejen pro koupání, ale také pro romantické večerní procházky.

Seven Mile Beach, Jamajka

Jedná se o jednu z nejznámějších pláží na Jamajce a také jednu z nejkrásnějších na celém světě. Tato dlouhá pláž, která nese svůj název podle své délky, nabízí návštěvníkům bílý písek a tyrkysovou vodu. Je obklopena korálovými útesy, které tvoří útočiště pro pestrobarevné ryby a další vodní živočichy.

Zajímají vás další exotické pláže na světě? Co byste si vybrali – pláž s růžovým pískem nebo s bělostně bílým? Jakou pláž byste chtěli navštívit jako první? A proč?

Přejít nahoru