Nejdivnější sporty na světě

Většina z nás je zvyklá sledovat tradiční sporty jako fotbal, tenis nebo atletiku. Existuje však celá řada sportů, které jsou mimořádně zvláštní a neobvyklé. Přinášíme vám přehled pěti nejdivnějších sportů na světě, které si můžete vyzkoušet i vy!

Kanadské hody

Kanadské hody jsou nejen národním sportem Kanady, ale i jedním z nejzvláštnějších sportů na světě. Hráči se speciálními hůlkami musí tlačit kovový disk směrem k protivníkovi a zároveň se snažit trefit do cíle, který je umístěný na opačné straně hřiště. Hra je velmi dvoustranná a taktická, a to vše při rychlosti až 160 km/h.

Kvadriatlon

Určitě znáte triatlon, který obsahuje plavání, cyklistiku a běh. Kvadriatlon je však o krok dál – klasickým triatlonem se rozšiřuje o ještě jednu disciplínu, a to veslování. Sportovci musí plavat, veslovat, jet na kole a běžet a to všechno v neuvěřitelně krátkých časech. Kvadriatlon patří mezi extrémní sporty a je vhodný pouze pro ty nejodvážnější sportovce.

Pole dancing

Pole dancing, tedy tanec na tyči, je považován za jeden z nejobtížnějších a nejnáročnějších sportů. Tanečnice (a tanečníci) musí využívat svou sílu, pružnost a vytrvalost při vykonávání akrobatických prvků na tyči. Sport je velmi náročný na fyzickou kondici, ale zároveň si ho může vyzkoušet každý, kdo má zájem. Pole dancing se stalo světovým fenoménem v devadesátých letech a od té doby se stále více rozšiřuje po celém světě.

Hasičský biatlon

Hasičský biatlon kombinuje dva za sebe neobvyklé sporty – běh a hašení. Závodníci musí běžet určenou trať a na různých stanovištích hasit ohně pomocí hašení obdobných těm, které hasiči používají při své práci. Sport je velmi náročný a vyžaduje jak fyzickou kondici, tak dokonalou přesnost a zručnost. Hasičský biatlon je v posledních letech stále populárnější, a to nejen mezi profesionálními hasiči, ale i mezi amatéry.

Extreme ironing

Pokud máte rádi žehlení a extrémní sporty, tak právě pro vás je určený sport s názvem extreme ironing. Princip je jednoduchý – sportovci dojíždějí na nejrůznější adrenalinová místa po celém světě a žehlení si své oblečení. Extrémnost tkví ve skutečnosti, že místa, kde se sportovci žehlením věnují, jsou opravdu adrenalinová – lezení na skály, potápění se pod vodu, nebo dokonce šipkařský let mezi mrakodrapy. Pro extreme ironing je charakteristická nečekaná kombinace žehlení a extrémních sportů.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru