Nejčastější chyby při zařizování ložnice

Při zařizování ložnice se často snažíme o dokonalost. Přitom ale můžeme udělat některé základní chyby, které nám mohou kazit příjemné spaní. Jak se jim vyhnout?

Malá postel a nedostatečné úložné prostory

U ložnice platí zlaté pravidlo: volný prostor je třeba minimalizovat. Pokud máte malou postel a málo úložného prostoru, budete si muset věci ukládat kamkoli, což může vést k nepořádku a chaosu.

Řešením může být nákup vyšší postele, pod níž můžete umístit nádobí, obuv či zásoby nebo úložné prostory na stěny a šatní skříň s dostatkem polic a závěsných systémů.

Chybějící čtecí koutek

Někdy se stává, že se snažíme o minimalismus i v místě, kde je nutné dodat nějaké měkké kouty pro odpočinek a relaxaci. Stojan na knihy a lavička nebo měkká křesla dokáží vytvořit tuto ideální atmosféru.

Přeplněný prostor

Ložnice by neměla být používána k plnění různých funkcí. Nepěstujte v jejím rohu rostliny, nekoupajte zde psa, neučte se zde. Nábytek by měl být striktně podle velikosti místnosti a měl by být vybaven pouze těmi předměty, které do ní opravdu patří.

Chování v posteli

Ložnice by měla být oddělená od kanceláře a jídelny a je nutné dbát i na kvalitu spaní. Také zvyk pospávat si v posteli při sledování filmů nebo čtení z knihy může mít za následek zhoršenou kvalitu spánku.

Jsou to pravděpodobně drobnosti, ale při zařizování a používání místnosti je na ně nutné myslet. Vyplatí se důkladně si plánovat a promýšlet výběr nábytku i umístění dopředu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru