Návštěva nejvyšší hory světa: Mount Everest

Krátká historie a popis hory

Mount Everest patří mezi nejvyhledávanější cíle horolezců po celém světě. Nachází se v pohoří Himalájí na hranici mezi Nepálem a Čínou a jeho nejvyšší bod dosahuje výšky 8 848 metrů nad mořem. První úspěšný výstup na Mount Everest se uskutečnil v roce 1953 a zvládli ho Edmund Hillary s Tenzingem Norgayem. V současné době je cesta ke zdolání Everestu dobře vyznačena a je podmíněna platbou vstupního poplatku.

Horolezectví na Mount Everestu – co k tomu potřebujete

Před tím, než se rozhodnete jít na výstup na Mount Everest, musíte být dobře připraveni. Potřebujete samozřejmě fyzickou kondici, ale také vybavení jako je špičkový horský spacák, speciální boty a chrániče proti slunci. Počet přihlášených na výstup na Mount Everest bývá každoročně omezen, takže je nutné se připravit na to, že na hřebeni si budete muset odstát i několik dní.

Zajímavosti o Mount Everestu

Mount Everest se řadí mezi nejnebezpečnější hory na světě co se týče počtu úmrtí. Celkově při výstupech zemřelo na této hoře více než 300 lidí. V neposlední řadě ale může být zajímavé, že Mount Everest sám o sobě nevytvořil žádný záznam v knize Guinnessova světových rekordů. To proto, že rekordy především měří v horizontálních souvislostech a Everest lze měřit pouze vertikálně.

výstup, horolezectví, Mount Everest, Himaláje, vysokohorská turistika

Mount Everest

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru