Návrat módních trendů 90. let: Co si oblékla naše babička?

Akronymy jako Y2K, AOL a GSM byly pro dnešní generaci módních nadšenců z 90. let neznámé. Ovšem jedna věc, která je spojuje s našimi babičkami, jsou ikonické módní trendy. A co všechno se vrací zpět? Zde je přehled největších módních hitů 90. let, které opět dostávají prostor ve světě módy a krásy.

Pleťový peeling jako Noah’s Ark pro pokožku

Babičky věděly, že mladistvá pleť je třeba udržovat pravidelným peelováním, a to nejlépe jednou týdně. Díky peelingům se odstraní odumřelé buňky, pleť se zbaví nečistot a vypadá svěže a jasně. Dnes se peelingy vracejí a jsou oblíbené nejen u žen, ale i u mužů.

Naprosto neodmyslitelné – korálově růžové šaty

Nezapomínejme na Barbuře Pantone a její výběr barvy roku. V roce 1996 se dostala do povědomí módní scény korálově růžová a od té doby již neodešla. Dnes je tato barva opět v popředí a módní návrháři ji používají na šatech, topích, špercích a dalších doplňcích, aby dodali outfitu ženský a svůdný vzhled.

Návrat bot na platformě

Kdo by si nepamatoval obrovské černobílé platformy, které nosili především v 90. letech. Navzdory svému grotesknímu vzhledu, zůstávají velmi oblíbené obuví třeba na večírek, která dodává výšku a působí rebelantsky. Platformy jsou k dispozici v mnoha stylech a barvách, a tak si každý může vybrat podle svého vkusu.

Řasenky: Vše za delší a plnější

90. léta byla dobou hodně plných řaseníků. Podle slov mnohých módních guru jsou řasy důležitým prvkem každého líčení, protože dokáží otevřít oči a dodat jim hloubku. Dnes se řasenky vracejí s intenzivnějšími a prodlužujícími složkami, které zajistí efekt plnějších a delších řas. Takové řasenky si nedokážeme naplno vychutnat, aniž bychom zmínili nesčetné druhy mocných kartáčků, které jsou součástí těchto řasenek.

A jaké další módní trendy z 90. let se vracejí do módy? Jaký měla babička oblíbený parfém? Jaké typy bot nosily? Jak vypadaly plavky? Odpovědi na tyto a mnoho dalších otázek nám poskytují fotografie a vzpomínky na 90. léta. Ať už se tyto trendy vracejí nebo ne, stále nám přinášejí vzpomínky na dobře strávenou společnost s naší babičkou a jedinečnou éru módy, která nás utvářela.

Přejít nahoru