Návrat k přírodě – trendy zelené kosmetiky

Narůstající poptávka po způsobu života šetrném k životnímu prostředí se projevuje i v oblasti krásy. Vše v přírodě je poskytnuto pro naši péči o pleť, vlasy a tělo – a to bez chemických přísad. Ať už jde o nejnovější trend v zelené kosmetice, čisté minerály, nebo bylinné elixíry, obnovit své krásné já a ochránit planetu je snadné.

Zelené kosmetické značky

Ve srovnání s běžnou kosmetikou se zelenou kosmetikou se setkáte s jinými značkami a s jiným způsobem, jakým se produkty vyrábějí. Nekupujete pouze krásný obal, ale také kvalitu a šetrnost vůči prostředí. Zelené kosmetické značky jako Tata Harper, Dr. Hauschka, Neal’s Yard a mnoho dalších, se mohou pyšnit tím, že jejich produkty jsou organické a prakticky bez chemikálií.

Čisté minerály

Pokud hledáte kosmetickou ingredienci, která je zcela přírodní a bez chemického zásahu, nabízí čisté minerály nejlepší volbu. Minerály jako železo, zinek nebo titan se používají především v minerálním make-upu a neobsahují žádné přísady, které by mohly negativně ovlivnit pleť. Tento druh kosmetiky je ideální pro citlivou pleť.

Bylinné elixíry

Bylinky jsou již dlouho známé pro své uzdravující vlastnosti, a tak není divu, že bylinné elixíry jsou dnes populární i v kosmetice. Například esenciální oleje z levandule nebo rozmarýnu se používají pro zlepšení kolagenových vláken v pokožce a pro lepší cirkulaci krve. Bylinné kosmetické ingredience jsou zcela bez škodlivých látek, což z ní činí perfektní a bezpečnou volbu pro běžné použití.

Závěr

Zelená kosmetika není pouze o trendu, ale především o filosofii. Chceme být krásní, ale vědět, že hájíme to, co bylo před námi, a tedy i to, co bude po nás. Příroda nám poskytuje tolik krásy a tak je jen rozumné a logické, používat ty nejlepší produkty, které si můžeme dovolit – ty, které nejsou pouze krásné, ale i přátelské k naší planetě.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru