Tipy na vánoční dárky

Tipy na vánoční dárky pro děti

Vánoce se blíží a ještě je chvilka času vybrat dětem to, co by jim udělalo pod stromečkem radost. Já sama mám tendenci dárky vybírat spíš pečlivěji než nakoupit kvanta čehosi. Nechci zběsile nakupovat množství trendových panenek a různých plastikových, blikacích a hrajících předmětů. Děti jsou pak zahlcené množstvím a dárků si neváží. O to větší přemýšlení věnuji každému z dárků, abych každému udělala radost.

Co tedy jsou ty moje tipy na vánoční dárky? 

Už v létě zabodovala 3D skládačka dinosaurus. Bylo to hezké, když jsme ho sestavovali, protože 3D puzzle baví mě i prostředního syna (6).  Vzhledem k aktuální vášni pro dopravní prostředky asi zvolím nějakou sadu skládaček na toto téma. Navíc si moc přeje stavebnici Malý konstruktér, takže některou z těchto stavebnic.

Nejstarší dcera (9) vloni dostala k Vánocům hru Ypsilonie a bylo to dost fajn. Hráli jsme si, smáli jsme se a u toho se učili vyjmenovaná slova. Sama věděla, že se je do školy potřebuje doučit, a forma učení to byla výborná. Letos jí lehce zlobí angličtina, takže určitě to vidím na Anglický obrázkový slovník od Kouzelného čtení. Tužku už máme, takže jenom dokupujeme knížky. Všem dohromady možná přidám od Kouzelného čtení zeměpisnou hru Cesta kolem světa. Jsem zvědavá. Až ji vyzkoušíme, určitě o tom dám vědět.

Ještě bych Vám ráda doporučila jednu hru, která nás moc zaujala. U nás k vánocům už nepřipadá v úvahu, protože ji máme, známe a rádi hrajeme. Jmenuje se Leo musí ke kadeřníkovi. Je to zatím jediná hra, kterou jsem našla, která není soutěžní, ale kooperativní. V praxi tahle věta znamená, že se nekončí pláčem jednoho nebo vícero hráčů, ale jásáním všech. Úkolem je totiž dostat lva Lea ke kadeřníkovi společně. Je výborná na paměť, ale hlavně a zejména na to "pomáhání si". 

A ta nejmenší (3)? Na otázku: "Jaký bys chtěla dárek?" vytrvale odpovídá: "Zelený". Už jsme jí na podzim vystrojili zelené narozeniny, přesto jí zelená pořád drží. Ale má teď taky fázi starání se o miminko, vaření a tak. Sáhnu tedy nejspíš po výběru dřevěných potravin Bigjigs, myslím, že z toho bude nadšená. Tedy doufám v to, protože zelených potravin tam zas tolik není. :)