Kouzelné čtení

Odjakživa mě baví čtení. Baví mě příběhy a baví mě informace. Samozřejmě je pro mě nejlepší dětem číst sama. A dělám to moc ráda. Někdy čteme pohádky, někdy prohlížíme encyklopedie nebo knížky o přírodě. A když jsem poprvé potkala Kouzelné čtení, rozzářily se mi oči. Tuhle “jakohračku” mít jako dítě, nemohli by mě od toho dostat. Záměrně říkám "jakohračku", protože to fakticky za hračku nepovažuji. Spíš za velmi příjemnou vzdělávací pomůcku - kombinaci klasické knihy a moderní techniky. Je to Albi tužka - elektronická čtečka, která vypadá jako silná tužka a obrázkové knížky plné neviditelných kódů, které čtečka nahlas přečte. V každé knížce jsou informace, zvuky, znalostní kvízy. Líbí se mi, že děti pracují s knihou, nekoukají do monitoru nebo tabletu. A přitom je forma podávání informací baví a mají je k dispozici kdykoliv chtějí.

Koupila jsem tedy po dlouhém přemýšlení tužku a jednu knížku. Přece jen to nebyla malá investice a hodně jsem to rozvažovala. Ale stálo to za to.

Od té doby na ní nedáme dopustit. Dokupujeme postupně knížky podle toho, co je potřeba. Úplně od nejmenších si vyhráli s Atlasem světa a Světem zvířat. Tu nejmladší to baví od dvou let, kdy se to naučila sama ovládat. Když bylo potřeba potrénovat logopedii, pořídili jsme knížku Když roboti brebentí. A když ta nejstarší potřebovala pomoct s angličtinou, pomohl Anglický obrázkový slovník. Mohla se s jeho pomocí učit slovíčka i  výslovností, i když tam nebyl zrovna nikdo, kdo by jí zrovna mohl výslovnost říct.

A protože je to opravdu výborná věc, stalo se to, že jsou tužky na Kouzelné čtení v celé republice ještě na pár měsíců skoro vyprodané. Máme ještě posledních pár kousků tužky v sadě s Atlasem světa, ale také ne úplně moc. Tak pokud se Vám Kouzelné čtení líbí, vybírejte rychle. :)