Nábytek do malých bytů: jak využít každý centimetr prostoru

Úvod

Bydlení v malém bytě může být výzvou zejména tehdy, když se musíme vejít do malého prostoru s nábytkem, který je často velmi rozměrný a nepraktický. Proto je velmi důležité, abychom uvažovali nad tím, jak nábytek maximálně využít a zároveň nezmenšit pocit prostoru v bytě.

Jaký nábytek si vybrat?

Když zařizujeme malý byt, měli bychom myslet na funkčnost a praktičnost nábytku, který si zvolíme. Mezi velmi oblíbenými kousky nábytku pro malé byty jsou například stolky, které mohou sloužit jako jídelní, pracovní, nebo oba najednou díky své konstrukci. Kromě toho se hodí i rozkládací a rozkládací pohovky, které se velmi snadno mohou změnit na postel pro hosty.

Kde nábytek umístit?

Dalším důležitým faktorem, který musíme vzít v potaz je umístění nábytku. Pokud v místnosti nechceme mít příliš mnoho nábytku, můžeme zvolit multifunkční nábytek, který nám poskytne nejen dostatek úložného prostoru, ale zároveň splní i funkce jiných kousků nábytku, například stolku a knihovny v jednom.

Jak zvětšit prostor?

Pokud chceme v malém bytě působit s co největším prostorem, můžeme využít triků, které nám ho opticky zvětší. Velmi dobře funguje například zrcadlo, které opticky zvětší prostor. Velmi doporučujeme umístit ho naproti oknu, aby tak odraz světla dále osvětloval místnost.

Závěr

Jak jsme si tedy řekli, nábytek do malých bytů není vůbec snadnou záležitostí. Musíme myslet prakticky a funkčně, a pokud nám bude chybět inspirace, můžeme se podívat na fotografie na internetu, které nám mohou pomoci s tím, jak pracovat s prostorem a vybrat si praktický nábytek.

nábytek

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru