Módní trendy pro letošní jaro: Barevná paleta jako hlavní téma

V letošním jarním období dominují módní trendy, které se zaměřují na výrazné barvy. Odvážnější módní fanoušci si mohou vybrat mezi pestrou paletou živých barev, které rozzáří každý outfit. Zároveň se však dostávají do popředí také pastelové odstíny a neutrální tóny, které vytváří elegantní a sofistikovaný vzhled.

Živé barvy jako módní hit

Již několik sezón za sebou jsou živé barvy stále velmi populární. V letošním roce to platí dvojnásob. Oranžová, tyrkysová, růžová či fialová jsou jen některé z odstínů, které můžete poznat na přehlídkových molech i v obchodech. Živé barvy vytváří výrazný a energický vzhled a naprostou převahu nad ostatními.

Pastelové odstíny pro romantiky

Pokud máte raději jemnější a romantický vzhled, pak můžete vsadit na pastelové odstíny. Zvláště populární jsou růžová, baby blue nebo jemně žlutá. Pastelové odstíny světlí vaší pleť a vytvářejí dojem jemnosti a elegance. Můžete ho nosit v podobě celého outfitu nebo ho jednoduše kombinovat s neutrálními barvami pro vyvážený look.

Neutrální tóny jako základ

Neutrální tóny představují jednu z největších módních hitů tohoto jara. Bežcová, šedá a hnědá jsou barvy, které bychom mohli označit jako “fail-safe” variantu. Neutrální paleta je velmi univerzální a můžete ji libovolně kombinovat s jinými barvami. Navíc, neutrální barvy vytvářejí krásný kontrast s výraznými doplňky či šperky.

Jak kombinovat barevné trendy?

Pokud se bojíte experimentování s barvami, můžete začít třeba jen malými doplňky nebo zvolit jednoduchý kousek oblečení v živé nebo pastelové barvě. Důležité je najít rovnováhu v kombinacích a nezapomenout na vlastní styl. Kombinace barvy k barevné kůži a zimnímu či letnímu typu vás přímo ozáří.

Přejít nahoru