Módní trend: Retro styl se vrací do šatníků

V posledních letech zažívá retro styl velký comeback a stává se jedním z nejpopulárnějších módních trendů. Lidé milují nostalgií inspirované kousky oblečení a doplňky, které připomínají minulé éry. Retro móda přináší do šatníku kousek dávného šarmu a eleganci, která nikdy nevyjde z módy.

60. léta: vlna barev a geometrických vzorů

Jedním z nejvýraznějších období retro módy jsou 60. léta, která přinesla vlnu barev a geometrických vzorů. Dámské šaty s A-liniovým střihem, mini sukně a veselé vzory jsou typickým znakem této doby. Naopak pánská móda se vyznačovala elegantními obleky s úzkými kalhotami a barevnými košilemi. Dnes můžeme tyto ikonické kousky najít například v second handech, ale také ve speciálních retro buticích.

70. léta: prvky boho stylu a hippies

70. léta přinesla do módy prvky boho stylu a hippies. Na přehlídkových molech se objevovaly dlouhé volné šaty s květinovými potisky, zvonové kalhoty a rozevláté halenky. Naopak pánská móda se vyznačovala vínovými obleky a barevnými vestami. Retro móda 70. let je velmi oblíbená a stále inspiruje mnoho designérů.

80. léta: éra extravagantní módy

80. léta byla érou extravagantní módy, kdy se nosily moc barev, objemné ramena a třpytivé materiály. V šatnících žen se objevovaly přiléhavé minišaty s nápadnými rameny, kožené bundy a frčící sukně. Pánská móda byla ovlivněna dandy stylem a módním ikonou té doby byl například Michael Jackson. Retro móda 80. let je stále populární a inspiruje mnoho současných návrhářů.

90. léta: výrazný grunge a sportovní elegance

90. léta přinesla v módní branži grunge styl, který ovládl ulice. Hrály se s vrstvením, roztrhanými džínami a volným střihem. Oblíbené byly také šaty ve stylu baby doll a oversized riflové bundy. Součástí ženských outfitů byly také nápadné doplňky jako šperky a velké sluneční brýle. Pánská móda se vyznačovala sportovní elegancí a oblíbené byly například track suity a bomber bundy.

Retro móda v současnosti

Retro móda má v současnosti stále své místo na přehlídkových molech i v ulicích. Lidé milují kombinovat ikonické kousky z minulých dekád s moderními trendy. Proč se vracet jenom klasickým designerským kouskům, když máte možnost si vytvořit svůj vlastní stylový outfit? Tento módní styl je univerzální a každý si najde kousek, který mu bude sedět a dodá mu unikátní vzhled.

Přestože retro móda inspiruje mnoho designérů, není snadné najít kvalitní kousky, které nevypadají jako jen levná kopie. Nejlepší variantou jsou second handy, ve kterých najdete originální věci z minulých ér. Retro móda je zkrátka stále přítomná a dokazuje, že některé styly jsou prostě nadčasové.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru