Kyoto – klenot Asie pro milovníky tradic a kultury

Tradiční město s bohatou historií

Kyoto je město na jihu Japonska s bohatou historií a kulturním odkazem ke starodávnému Japonsku. V době, kdy byla Tokio hlavním městem, sloužilo Kyoto jako hlavní město četných dynastií až do roku 1868, kdy se vláda přestěhovala do Tokia. Dnes je to však stále město, které je známé pro své nejkrásnější chrámy, kláštery, tradiční architekturu a umění.

Užijte si krásné památky a tradiční kulturu

Kromě slavných památek jako Kinkaku-ji (Zlatý pavilon) a Kiyomizu-dera, můžete navštívit také Ginkaku-ji (Stříbrný pavilon), Fushimi Inari-Taisha (Chrám Fushimi Inari) a mnoho dalších. Na každé z těchto míst najdete uchování historického a kulturního odkazu Japonska a uspokojí vás to nejen estetickým zážitkem, ale také ochutnávkou tradiční kuchyně, jako jsou soba nebo ramen.

Během celého roku se zde konají festivaly

Kyoto je také domovem celé řady tradičních festivalů, ať už jde o Gion Matsuri nebo Aoi Matsuri, které se konají v létě, nebo o Jidai Matsuri nebo Daimonji Gozan Okuribi, které se konají v podzimním období. Tyto festivaly přitahují tisíce návštěvníků a nabízejí dokonalou příležitost poznat tradiční japonské zvyky.

Kyoto

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru