Kuriozity: Nejpodivnější skvosty lidského vynalézavosti

V dnešní době se můžeme setkat s mnoha neobvyklými vynálezy, které působí jako z jiného světa. Některé z nich jsou zcela geniální a užitečné, zatímco jiné vyvolávají spíše úsměv na tváři svou bizarností. Představíme vám pár z těch nejzajímavějších a nejpodivnějších.

První vynález: Sklenice, která se nerozbije

Můžete si představit sklenici, která přežije pád z libovolné výšky bez jediné škrábnutí? Americký vynálezce Mark Shaw našel způsob, jak vyrobit sklenici z speciálního materiálu, který je tak odolný, že vydrží i náraz od kamene.

Druhý vynález: Chodící kabelka

Tažení těžké kabelky je minulostí! Japonský designér vytvořil chodící kabelku, která se dokáže sama postarat o své přepravování. Stačí ji nastavit cíl a ona vás bez problémů následuje kamkoliv jdete.

Třetí vynález: Samomlátící hrnec

Nikdy více se vám nepřipálí jídlo díky jedinečnému samomlátícímu hrnci. Tento vynález z Číny je vybaven senzory, které dokážou automaticky míchat jídlo v hrnci, takže se vám nikdy nic nepřipálí.

Čtvrtý vynález: Vzdušný deštník

Když se řekne deštník, většině lidí se vybaví klasický model se střechou a držadlem. Nicméně v Japonsku vznikl deštník, který není téměř viditelný – jedná se o speciální vzdušnou membránu, která vás ochrání před deštěm.

A co vy? Který z těchto neobvyklých vynálezů byste si nejraději vyzkoušeli? A co si myslíte, že by byl další krok v oblasti lidského vynalézavosti?

Přejít nahoru