Kuriozity: Jaký je vztah mezi krevní skupinou a stravovacími návyky?

Existuje mnoho faktorů, které ovlivňují naše stravovací návyky. Mezi jedním z neobvyklých determinantů patří i krevní skupina. Spojitost mezi krevní skupinou a stravovacími návyky se stala předmětem zájmu odborníků i laické veřejnosti. V tomto článku se podíváme na to, jaký vztah mezi těmito dvěma faktory existuje.

Strava pro krevní skupinu A

Lidé s krevní skupinou A by měli jíst převážně vegetariánskou stravu. Jsou příznivci konzumace obilovin, čerstvé zeleniny, luštěnin a ovoce. Ze stravy by měli vyřadit maso, které může jejich trávicí systém zatěžovat. Zdravé tuky, jako jsou olivový olej a ořechy, jsou také vítané.

Strava pro krevní skupinu B

Lidé s krevní skupinou B mají tendenci stravovat se vyváženě. Tato skupina má dobrou toleranci k mléčným výrobkům a masu. Zelenina, kterou by měli zahrnout do své stravy, jsou listové zelené, především špenát a salát. Zdravé obiloviny jsou také vhodné pro tuto skupinu.

Strava pro krevní skupinu AB

Krevní skupina AB je nejmladší a nejvzácnější skupinou. Lidé s touto skupinou mají schopnost stravovat se jak rostlinnou, tak živočišnou stravou. Je jim doporučeno jíst tmavé maso, ryby, mléčné výrobky, ale také různé druhy ovoce a zeleniny. Co se týče obilovin, měli by preferovat celozrnné produkty.

Strava pro krevní skupinu O

Jsme-li majiteli krevní skupiny O, máme před sebou stravovací možnosti celoživotního lovce. Maso, ryby, ovoce a zelenina jsou pro nás klíčové. Naopak bychom se měli vyvarovat obilovin, luštěnin a mléčných výrobků. Tito jedinci se mohou pochlubit efektivním metabolismem a vysokým tělesným výkonem.

Jakou krevní skupinu máte? Myslíte si, že ovlivňuje vaše stravovací návyky? A co svědčí vašemu tělu nejlépe? Rozhodněte sami a zkuste se seznamem kompatibilních potravin přizpůsobit svému zdraví a žádoucí hmotnosti!

Přejít nahoru