Kuriozitní svatby: Jak se lidé berou po celém světě

Něco jiného než klasická bílá róba při svatbě? V dnešní době je možností výběru svatebního obřadu a oblečení nekonečné množství. Od svatby pod vodou až po svatební šaty z ledu. Podíváme se na nejzajímavější a nejnepředstavitelnější světové svatby, které by vás mohly inspirovat nebo alespoň pobavit.

Svatba vzhůru nohama

V bitvě o nevěstu se příjemci nezřídka perou jako prasata v bahně. V některých oblastech bývají bitvy o nevěstu doslova krvavé. V Himálajích a na Srí Lance musí ženich ve zvykové svatební ceremonii dokázat svou odvahu a fyzickou sílu tím, že vstoupí do arény plné lan a vydá se s nevěstou na místní vrchol kopce. Cestou za asistence svatebních hostů padají na tvrdou zem, protože je hodí na laně příbuzní nevěsty.

Svatby s neobvyklými prstýnky

Kdo by nechtěl mít nevšední zasnoubení? Pokud se rozhodnete vzít budoucí manželku na vrchol hory Kilimandžáro, nejvyšší hory Afriky, bude vás to stát rozhodně hodně úsilí, ale také originální prstýnek. Jinou variantou jsou zasnoubení na oblíbené horské dráze nebo náročné pěší túře. Nechybí ani svatby ve vesmíru, kam se dostala už několikrát manželská dvojice astronautů.

Střelnice pro nevěstu

Kanadský zvyk střílet do svatební střelnice má zajímavý původ. Lovci, kteří odchytili nevěstu, obvykle si postaví z posbíraných stromů jakousi konstrukci, kterou pak muž, dokud vystřílí všechny patrony, plní svatební náležitosti. Nevěsta se tak zabydluje do svého nového domova.

Godzilla ve svatebních šatech

V japonském městě Tokiu je svatební móda zcela osobitá. Kdo by chtěl, může se zde vezít v masce připomínající hlavu legendárního monstra Godzilly. I to je originální důvod proč se vdávat a brát.

Proč si nevzájemně vystřílet na svatbě? Jaký je původ japonské svatební tradice? Kdo z populárních celebrit si dal svatbu všemi možnými způsoby? Jak pregnatovat sňatek ve vesmíru? Proč se vydat na Kilimandžáro?

Přejít nahoru