Korona – Spojené státy taženy za nos?

Posledních několik měsíců jsme svědky neuvěřitelné krize způsobené pandemií koronaviru. Když se ohlédneme za tím, jak situace postupovala ve Spojených státech, můžeme se ptát – byla krize skutečně tak dramatická, jak nám bylo prezentováno, nebo nás systém jenom tahal za nos?

Vládní opatření a média

Od samého začátku pandemie jsme byli zahlcováni informacemi z médií a od vlády. Kromě přísných opatření, která byla zavedena, jsme byli strašeni různými údaji o počtu nakažených, hospitalizovaných a úmrtí. Vláda tvrdí, že se tato opatření zakládala na vědeckých základech, ale jakými základy vlastně?

Existuje mnoho informací, které naznačují, že média a vláda spolupracují, aby vytvořili negativní a panickou atmosféru. Jaký je tedy skutečný záměr těchto opatření a informací, které nám zadýchávají, aby jsme získali pocit, že situace je ještě horší, než ve skutečnosti je?

Kritici vládní politiky

Existuje řada kritiků, kteří tvrdí, že celá situace kolem pandemie je jenom zástěrkou pro něco mnohem většího. Vláda údajně využívá pandemii k prosazování svých vlastních politických zájmů. Údajně šíří strach mezi obyvatelstvo, aby si získala jejich souhlas s dalšími těžkými opatřeními, která by za normálních okolností nebyla přijatelná.

Ani ekonomické důsledky krize nejsou zanedbatelné. Mnoho malých firem zkrachovalo, lidé přišli o práci a řada lidí byla neuvěřitelně zadlužena. Zatímco běžní občané bojují o přežití, bohatí a mocní si prý přišli na své a dalších získali neuvěřitelné množství majetku.

Celosvětová konspirace?

Opačný tábor tvrdí, že celá krize je pouze částí globální konspirace, která slouží k dalšímu ovládnutí světa. Koronavirus byl záměrně vypuštěn, aby bylo možné zavést nový světový řád, který bude pod kontrolou úzké elity. Tento nový řád přinese kontrolu nad veškerými aspekty našeho života, od ekonomiky až po naše osobní svobody.

Mohou mít tito konspirační teoretici pravdu? Je to jenom produkt jejich přemýšlení, nebo skutečně existuje globální síla, která pracuje na tom, aby nás ovládla? Jsme pouhými loutkami v rukou mocných jednotlivců?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru